Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Perličky

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Za cizokrajnými rostlinami do Průhonického parku (4)

2010-05-10 14:43

První máj už je za námi, ale prodloužit si lásky čas může každý. A to například procházkou Průhonickým parkem, který je od Prahy vzdálený jen několik minut jízdy hromadnou dopravou. Parkem se ale nemusí procházet jen zamilované dvojice. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi nebo prostě každý, kdo je rád venku v krásném prostředí.

Průhonický park totiž opravdu má co nabídnout. Jeho historie začíná na konci 19. století. Právě tehdy ho totiž zakládá hrabě Arnošt Emanul Silva-Tarouca. Pod jeho vedením tak během příštích let vzniká park evropské úrovně. Při jeho návštěvě proto můžete vidět nejrůznější cizokrajné dřeviny a rostliny kvetoucí pestrými barvami. Významnou součástí parku jsou také vodní plochy. Místem se tak vine říčka Botič a nachází se tu i několik rybníků. Rovinaté plochy s průhledy na louky a volná prostranství doplňují příkřejší skalnaté svahy. A Průhonický park je samozřejmě také útočištěm nejrůznějších živočišných druhů.


Pro zvetšení klikněte

K prohlídce parku přitom můžete využít několik okruhů. Vybrat si můžete podle času, který chcete procházkou strávit. V nabídce tak je krátký půlhodinový okruh i celodenní trasa. Půvaby Průhonického parku si tak můžete pořádně vychutnat během víkendových výletů i během krátké procházky v pracovních dnech.

Průhonický park své brány v tomto období otevírá každé ráno v 7 hodin a návštěvníci se pak mohou procházet po jeho pěšinách a cestách až do 20 hodin. A to za základní vstupné 50 korun. S sebou si mohou vzít i psa, pokud za něj zaplatí nepatrný poplatek a nebudou ho pouštět z vodítka. Ani doprava na místo není nijak drahá nebo komplikovaná. Od zastávky metra Opatov vás do Průhonic dovezou autobusy Pražské integrované dopravy, konkrétně linky 363 a 385, přibližně za 15 minut.


Právě kvete:  Magnolia xsoulangiana - magnolia Soulangeoval

Průhonický park, vzdálený jen pár kilometrů od Prahy, nabízí příjemný způsob relaxace, který může vyplnit celý den, ale také třeba jen teplý jarní večer. Procházka parkem s výhledem na kvetoucí floru a uklidňující modré vodní plochy je možností, jak na chvíli „zpomalit čas“ a vychutnat si klid a ticho, které Průhonický park nabízí.
kostelík Narození Panny Marie


Průhonický zámekFoto www.pruhonickypark.cz

Markéta Žižková

Komentáře (4)

Fake Jordan 1 Volt Gold 2021-01-12 08:56:37
For MJ, that was his older brother, Larry. ... Playing on the varsity basketball team, Larry Jordan wore number 45; when Michael made the team, he donned 23 because it was (roughly) half of his brother's number. He, of course, stuck with that number throughout his college and professional careers.
This article is very useful. My friend suggest me to use this blog.
Our academic pursuits, along with a range of extracurricular activities, help in honing a child's skills and ensuring that he/she grows to be a mature and responsible citizen.
mba college in chandigarh 2019-06-10 01:28:30
I just love your weblog! Very nice post! Still you can do many things to improve it.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>