Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tábory ve městě

2010-08-06 12:22

Situaci, kdy nemáte zajištěné hlídání nebo prázdninový pobyt mimo město, mohou vyřešit příměstské tábory, které fungují přes den a večer se děti vrací zase domů. Můžete je využít třeba jen na pouhý den, stejně jako do konce prázdnin.

Příměstské tábory fungují jako celodenní družina, kam děti ve všední den ráno přivedete a odpoledne si je vyzvednete. Tábory mají různorodý program od sportovních her a koupání, návštěv ZOO, památek, muzeí, letišť apod. až po celodenní výlety mimo Prahu. Organizují je buď jednotlivé Městské části, DDM nebo občanská sdružení, sportovní kluby či cestovní kanceláře.

 

Příměstské jednodenní tábory
Jedněmi z největších táborů jsou ty pořádané občanským sdružením SANG. Velkým plusem je, že mají prakticky neomezenou kapacitu.

 

Příměstské tábory jsou organizovány za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a VZP ČR, kteří jsou partnery projektu. Cena je 200 Kč za dítě na den. Na tábor je dítě třeba objednat předem, částka se hradí předem na účet organizátora.

 

O děti se starají certifikovaní instruktoři, většinou instruktoři sportovních táborů nebo škol v přírodě. SANG o.s. uvádí, že má během celého programu zajištěn také zdravotnický dozor. Během tábora přebírá organizace za děti zodpovědnost.

 

Děti mají zajištěn teplý oběd, dopolední i odpolední svačinu a pitný režim. Pouze potřebují s sebou prázdnou láhev, v níž si budou nosit pití během výletů apod.

U příměstských táborů organizovaných občanským sdružením SANG fungují jako sběrná místa, kam děti přivedete a zase si je odsud odvedete, vestibuly metra. Tam čeká instruktor v červeném tričku s nápisem „Prázdniny v Praze“. Jemu předáte své dítě (děti), podepíšete přihlášku, potvrzení o bezinfečnosti a předáte kopii zdravotního průkazu. Děti jsou následně ze všech sběrných míst odvezeny do Základní školy Jiřího z Poděbrad v Praze 3, kde má tábor zázemí.

Přesnou nabídku SANG o.s. včetně seznamu sběrných míst a časů pro předání dítěte zjistíte tady.

Příměstské tábory Hanka
O něco méně propracované služby poskytuje tábor CK Hanka. Prázdniny si s ní mohou užít menší děti ve věku 6-12 let. Náplní táborů jsou výlety do okolí Prahy např. na hrady a zámky, do aquaparků, do manufaktury Botanicus, dále do ZOO, na Petřínskou rozhlednu a do rekreačních míst v Praze jako např. Hvězdy, Divoké Šárky či Krčského lesa. Děti budou sportovat, koupat se a věnovat různým výtvarným činnostem. Pro deštivé počasí je připraven náhradní program. Stravování není zajištěno, děti si nosí vlastní svačinu a pití.

Tábory jsou vždy připraveny v blocích za zvýhodněnou cenu 750 Kč. Ceny za jeden den jsou v rozmezí 150-200 Kč. Cena neobsahuje dopravu, vstupy na koupaliště a do objektů v rámci programu.

Sraziště má tábor u turniketů metra B - stanice nám. Republiky, výstup Masarykovo nádraží, ve stanici Stodůlky a v Praze 9 na Proseku. Ranní předávání probíhá podle místa mezu 6.45 a 7.15, odpolední okolo 17 hod.

Podrobnosti o táboře, objednávce pobytu a úhradách si přečtete zde

Příměstský tábor Tenisové školy Tallent
Pro sportovněji založené děti a tenisové nadšence zvlášť je určen tento tábor. Na výběr máte ze dvou možností. Buď mohou děti chodit jen na tréninky, které se konají od pondělí do pátku vždy od 9 do 11 hod. Celkem se jedná o desetihodinový tréninkový kurz. Počet účastníků ve skupině je 3- 6.

Chcete-li mít o děti postaráno téměř celý den, využijte nabídku Tenis a program, v níž je zahrnut zábavně sportovní program jako například míčové hry, návštěva ZOO, plavání (Podolí, Lužánky) atd. Každý den se program mění. Program končí v cca 15 hod., po domluvě je však možno dítě vyzvednout i později.

Cena za tenisové tréninky po-pá je 1 700 Kč, za pětidenní trénink s programem 2 700 Kč.

Přesné info tady.

Foto: SANG o.s.

Zuzana Ottová

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>