Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Výstava nejlepších fotografií na téma Pražské stromy

2012-04-10 10:58

1.-30.4.2012, Václavské náměstí - 1. patro knihkupectví Academia

Druhý ročník soutěže pro amatérské fotografy Pražské stromy má své vítěze. Na nejlepší snímky se můžete přijít podívat na Václavské náměstí do 1. patra knihkupectví Academia celý měsíc duben.

Do soutěže, která probíhala na webu www.prazskestromy.cz od července loňského roku do konce února, přišlo od 64 autorů celkem 188 fotografií. Účastníci soutěže posílali fotografie stromů rostoucích na území Prahy.

Každý se k tématu postavil po svém a mnozí zachytili těžko opakovatelné momenty.  

Nejlepší snímky vybírala nezávislá sedmičlenná porota. Slavnostní vyhlášení proběhlo 1. dubna v prostorách literární kavárny.

Vítězem se stal snímek od Tomáše Franka, který zachytil jírovec při západu slunce na pražském Vyšehradě. „Počkal jsem, až slunce vyleze zpoza mraku a osvítí majestátný strom,“ charakterizoval svůj postup vítěz soutěže. 

Mohutný potlesk obdržela mj. i Eliška Peřinová. Tu v Letenských sadech okouzlil jinan v podzimních barvách. „Už se začalo stmívat a najednou mě během procházky upoutal tento do zlata zbarvený strom, byl vážně jedinečný,“ podotkla jeho autorka k otázce na vznik fotografie. 
 
Pozvaným výhercům byly předány diplomy a hodnotné ceny v podobě poukázek na fotografické služby, knihy dále byla na výběr řada publikací o Praze a přírodě a nechyběli ani lístky do divadla. Celkem bylo oceněno 35 soutěžících.

Výstavu několik desítek vítězných snímků fotografické soutěže doplňují informace o památných stromech Prahy. Ke zhlédnutí je i velká nástěnná mapa, kde jsou všichni velikáni zakresleni. Z výstavy si tím pádem můžete naplánovat celou řadu výletů do přírody. Pro milovníky jízdy na kole jsou v prostoru literární kavárny představeny doporučené cyklistické trasy po památných stromech, jež jsou novinkou rámci republiky.

Výstavu zastřešuje web www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných stromech Prahy. Výstava je připravena na počest druhých narozenin toto webu, jež připadají na duben.
Přijďte nasbírat inspiraci na procházky. Jste srdečně zváni.

Text: Ing. Aleš Rudl
Foto: archiv prazskestromy.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>