Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pražské schody 2011 – Velká cena České spořitelny

2011-06-06 17:04

Ve středu 8. června bude tradičně v Nerudově ulici odstartován další ročník mezinárodní exhibice horských kol Pražské schody. Závod se jede pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a cyklisté se na trať v uličkách Malé Strany pustí už poosmnácté - Pražské schody se tedy dožívají plnoletosti. Od prvního ročníku je generálním partnerem akce Česká spořitelna.

Sjezd 189 zámeckých schodů nebo výšlap na Jánský vršek v minulosti úspěšně zvládlo mnoho českých i zahraničních cyklistických „celebrit“. Jen namátkou - první ročník ovládl italský mistr světa v cyklokrosu Daniele Pontoni, v roce 1996 se z vítězství radoval německý showman Mike Kluge a hned třikrát si Pražské schody podmanil maličký Francouz Miguel Martinez, mistr světa a olympijský vítěz.

Tito tři přijeli do Prahy už jako světové hvězdy, ale „promotér“ Robert Bakalář několikrát při rozesílání pozvánek oslovil i jezdce, kteří stáli teprve na začátku kariéry a vrchol měli ještě před sebou. Mezi ně patřil třeba Francouz Julien Absalon, který se českým fanouškům předvedl v roce 2003 a o rok později se stal mistrem světa a olympijským vítězem. Pražské schody ale přilákaly i řadu dalších osobností – dánského průkopníka mountainbikingu Henrika Djernise, španělského medailistu z olympiády i mistrovství světa Josého Hermidu nebo Švéda Fredrika Kessiakoffa, který před nedávnem vyměnil úspěšnou bikerskou kariéru za silniční.

Letos se na start postaví mistr světa cross country do 23 let z roku 2009, bronzový z MS Elite i MS maraton 2010 a vítěz závodu Cape Epic 2010, Jihoafričan Burry Stander, dále Francouz Cedric Ravanel – několikanásobný medailista z MS a ME cross country a nejlepší biker české historie a vítěz světového poháru MTB v Anglii z minulého víkendu, Jaroslav Kulhavý (Specialized Factory Racing). Ten v roce 2010 nejdřív zvítězil na Pražských schodech, o pár týdnů později získal zlato na mistrovství Evropy a na závěr sezony i stříbro na světovém šampionátu. Chybět nebude ani čerstvý maratonský mistr ČR Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized). Závod svojí účastí ozdobí další dva zahraniční jezdci: Mistr Itálie v kategorii MTB, Martino Fruet a mladý Francouz Julien Trarieux – 2. na MS juniorů 2010.

Program celé akce začíná slavnostním zahájením v 16:30. Kromě hlavního závodu, který odstartuje v 18:00 a pojede se tradičně hodinu + 1 kolo, Je v plánu i závod VIP osobností, slavnostní vyhlášení a závěrečná after party. Průběh hlavního závodu a vyhlášení vítězů přenáší Česká televize.

http://www.prazskeschody.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>