Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Perličky

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Všechny pražské přívozy od dubna opět v provozu

2010-03-30 19:05

 Jen za loňský rok byla na několika málo lodičkách křižujících vltavské břehy převezena téměř polovina všech obyvatel Prahy. Pochopitelně jenom numericky. Pokud se odhodláte nalodit na přívoz, můžete si leckdy zkrátit cestování po Praze na polovinu a ještě si pro sebe ukořistit romantickou chvilku během každodenního shonu.

 
Od dubna jenom lodičkou
Na apríla se na vodu spustí čtyři přívozy označené P3,. P4, P5 a P6, které na zimu zakotvily u mola. Kromě celoročních vodních linek, které propojují Sedlec a Zámky na severním okraji Prahy a břeh při vyústění Šáreckého údolí s Podhořím, se s příchodem jara přeplavíte také z Podolí na Smíchov, mezi ostrovy nedaleko Národního divadla, plout také můžete od Mánesa až na Císařskou louku, a pokud si vyrazíte podél Vltavy na kole, pak vás na klidnější břeh převezou na lodičce i v Modřanech.
 
Všechny sezónní i celoroční přívozy jsou začleněny do systému Pražské integrované dopravy a uplatnit na nich můžete časové nebo přestupní jízdenky v ceně 26 korun. Omezení platí pouze na lince P4 (Dětský ostrov – Národní divadlo-Hollar) a P5 (Císařská louka – Jiráskovo náměstí), kde nemůžete použít nepřestupní jízdenku za 18 korun a jízdenku zakoupenou pomocí SMS. Kola a kočárky včetně dětí se povezou zdarma.
 
Jednotlivé linky s mapkou
P1 - Sedlec – Zámky. Celoroční linka vyplouvající obvykle jednou za půl hodiny z obou břehů. Slibuje výrazné zkrácení doby cestování a láká k víkendovým výletům na kole. Na linku navazují další spoje MHD a ČD.
Jízdní řád: směr Sedlec – Zámky, směr Zámky - Sedlec
 
 
P2 - V Podbabě – Podhoří. Celoroční spojení mezi Trójou a Prahou 6. Také ideální k výletům, opět slibuje výraznou časovou úsporu. Na linku navazují další spoje MHD.
Jízdní řád: směr V Podbabě – Podhoří, směr Podhoří - V Podbabě
 
 
P3 - Lihovar – Dvorce - Žluté lázně.  Prvním sezónním přívozem (od dubna do října), který představujeme, je spoj mezi Podolím a Zlíchovem. Na oba spoje navazuje MHD a přeprava přes řeku je časově srovnatelná s tou pobřežní. Kotviště v Podolí je přímo ve Žlutých lázních. Spoj vyplouvá prakticky každých deset, patnáct minut.
 
 
P4 - Dětský ostrov – Národní divadlo – Hollar. Přímo v centru města křižuje mezi Střeleckým, Slovanským a Dětským ostrovem další sezónní spoj propojující samozřejmě i oba vltavské břehy nedaleko Národního divadla. Linka vyplouvá ve dvacetiminutových intervalech.
 
 
P5 - Císařská louka – Jiráskovo náměstí. Přímo vyhlídková jízda vás čeká, pokud se nalodíte na sezónní přívoz (od dubna do října) propojující Mánes, Výtoň a Císařskou louku. Co se dostupnosti MHD týče, jako ideální se jeví Výtoň, ale problém nebudete mít ani u Jiráskova náměstí a jen kousek pěšky se k tramvajím projdete na smíchovské straně od kotviště u botelu Admirál. Spoje mezi 8.00 a 19.30 vyplouvají pouze jednou za hodinu.
 
 


P6 – Modřany – Lahovičky. Služebně nejmladším je opět sezónní přívoz (od dubna do října), který spojuje vltavské břehy v oblasti Prahy 12, kam se řada lidí vydává za aktivním odpočinkem na kolech nebo in-line bruslích. Zkušební provoz přívozu proběhl loni na podzim a podle všeho se osvědčil. Vyplouvá každých 20 minut a kapacita lodi je 12 osob.
 
 
V případě 1. a vyššího stupně povodňové aktivity nebudou přívozy v provozu. Jejich vyplutí mohou zkomplikovat i další nečekané povětrnostní vlivy. 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>