Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pražské cyklozvonění 2012

2012-09-12 14:56

15.9.2012, Oddechová louka U Soutoku, Praha 12

Všechny, kdo si chtějí prodloužit prázdniny, bychom rádi pozvali v sobotu 15. září na Oddechovou louku U Soutoku, kde se bude konat tradiční akce Pražské cyklozvonění. Z několika míst Prahy vyrazí cyklistické pelotony, které budou společně směřovat na soutok Berounky a Vltavy. Tady na oddechové louce se bude konat odpolední program pro děti i dospělé. Hlavním organizátorem Pražského cyklozvonění je Praha 12 a do akce se zapojí kromě dalších devíti městských částí i město Praha a Nadace Partnerství.

Na Soutoku Berounky a Vltavy čeká návštěvníky bohatý program, který potěší celou rodinu. Organizátoři slibují cyklistům, že na místě budou moci bezplatně seřídit svá kola pomocí mobilní cyklodílny nebo najít si trasy pro bezpečnou cestu do práce či pro víkendový výlet. Stejně jako v uplynulých letech zde bude možnost vyzkoušet si jízdu na městských kolech, skládačkách nebo elektrokolech.

Oddechová louka leží v klidném prostředí Modřanských a Komořanských tůní na břehu Vltavy, takže v případě pěkného počasí doporučujeme vzít s sebou na Cyklozvonění také plavky. Stejně jako vloni se návštěvníci mohou těšit na školu bezpečného ježdění po Praze, tvořivé dílny a hry pro nejmladší účastníky akce.
Do areálu Oddechové louky U Soutoku je nejlepší přijet na kole, v jejím těsném sousedství totiž prochází jedna z hlavních pražských cyklotras A2, zvaná „Modřanská“. V blízkosti je také vlakové nádraží Praha-Komořany (vzdálenost je cca 300 m).
Akce Pražské cyklozvonění, která se koná v rámci Evropského týdne mobility, představuje Pražanům síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku. Akci pořádají společně městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš, Slivenec, Řeporyje, Velká Chuchle a Újezd ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha.

Informace o dopravě na kole i bez kola, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdete na adrese www.cyklozvoneni.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>