Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH - 80 let výročí

2013-06-10 15:14

44.ročník vzpomínkové jízdy 1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH, který se bude konat ve dnech 13.-16.6. 2013

Organizátor
Veteran Car Club Praha (VCC Praha), člen Federace klubů historických vozidel (FKHV)

Spolupořadatelé a partneři
Autoklub České republiky (AČR), Národní technické muzeum (NTM), Veterán Klub Bratislava, Motorjournal, ostatní kluby FKHV a další.

Trať
Letošní jubilejní ročník je 80-tým výročím závodu 1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH. Proto se Veteran Car Club Praha rozhodl připomenout tento závod na trati Praha – Bratislava – Praha tak, aby v maximální možné míře kopírovala trať původní.

Hodnocení
Vzhledem k charakteru účastnících se vozidel, podmínkám a pravidlům silničního provozu se závod jede sice za plného provozu na neuzavřených tratích, jako závod původní, ale za zcela jiných soutěžních pravidel.  Nerozhoduje dosažený čas a tedy průměrná rychlost, ale spolehlivost a pravidelnost jízdy a to za striktního dodržení pravidel silničního provozu, včetně rychlostních limitů.

Zajištění a průběh závodu
Trať bude zajištěna pořadateli, navigátory, kteří budou posádkám ukazovat v problematických úsecích směr. K dispozici budou odtahové vozy pro případ poruchy některého z účastnících se vozidel, tak aby při případné poruše nebránilo plynulému silničnímu provozu. Závod o takové délce bude nutné proložit několika pauzami. Ty budou zařazeny tak, aby nejen poskytly potřebný odpočinek posádkám a jejich strojům, ale byly zajímavé pro veřejnost. Budou tedy vybrána místa s vysokou koncentrací veřejnosti a možností vystavení účastnících se vozidel.
 
Účast
Předpokládaná účast je okolo 60-ti posádek. Mnohé veteránské akce dnes běžně mají okolo 200 účastníků. Tato akce se však z důvodu jejího charakteru, neuzavřenosti a délky trati a nenarušení běžného silničního provozu omezí na nižší počet vozidel.
Důvodem je také filozofie jubilejního ročníku, která se vrací k původnímu charakteru závodu, kdy šlo o prověření kvality strojů. I v letošním ročníku tedy půjde především o kvalitu, nikoliv kvantitu účastnících se strojů, které tak projdou výběrem, aby byly z historického a diváckého hlediska zajímavé. Primárně budou vybírány modely vyráběné do roku 1939.
 
Přihlášky
Blžší informace o celé akci a přihlášky budou zveřejněny na těchto stránkách v průběhu ledna.

Harmonogram
13.6.
V odpoledních hodinách příjezd účastníků, prezence a přejímka vozidel – Národní technické muzeum, Praha
Slavnostní zahájení v prostorách Národního technického muzea spojené s výstavou zúčastněných vozidel
14.6.
Start I. etapy - Národní technické muzeum, Praha
I. etapa závodu Praha - Bratislava
Cíl I. etapy a výstava zúčastněných vozidel - Bratislava
15.6.
Start II. etapy - Bratislava
II. etapa závodu Bratislava - Praha
Cíl II. etapy – Praha, Opletalova ulice
Paralelně s II. etapou závodu bude probíhat celodenní výstava sportovních a závodních vozidel pořádaná AČR - Praha, Opletalova ulice
Závěr akce, slavnostní večer s vyhlášením výsledků a dekorováním


Více zde: http://www.vccpraha.cz/news/a1000-mil-ceskoslovenskych-80-let-vyroci/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>