Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prahou plnou strašidel

2012-01-03 15:06

Kdy?
Termínem XXVIII.ročníku závodu bude sobota 7.ledna 2012.

Kde?
venkovní hřiště Sokola v Tyršově domě na Újezdě; adresa Tyršova domu: Újezd 450, Praha 1 (zastávka tramvají 12, 22 a 23 Hellichova - na hřiště se vchází buď z Kampy nebo z ulice Všehrdovy).

Je to pro kohokoliv?
Závod se skládá ze dvou částí - závodu oddílů a závodu veřejnosti. Je tedy určen jak pro tříčlenné hlídky oddílů ve třech věkových kategoriích, tak i pro týmy (např.rodinné) do pěti osob bez věkového omezení.

Přibližný časový itinerář závodu
13:45 - 15:00 Registrace závodu hlídek oddílů
14:30 - 16:15 Registrace a start závodu veřejnosti a dospělých
15:00 - 16:15 Start hlídek oddílů
16:00 - 18:15 Doběh hlídek
17:00 - 18:30 Doprovodný program
18:30 - 18:45 Vyhlášení výsledků veřejnosti a dospělých
18:45 - 19:00 Miss Huhula
19:00 - 19:30 Vyhlášení výsledků závodu oddílů a celkových

Informace o závodu
Co?
Prahou plnou strašidel je závod. Orientační závod, i když ne v pravém slova smyslu. Závod trojic, i když i tato podmínka není bez výjimek. V každém případě ale závod po staré Praze, v uličkách Starého Města a Malé Strany, kde závodníci hledají pražská strašidla.

Jak?
Hlavně rychle a co nejvíc. To je ta základní podmínka úspěchu. Každá soutěžní hlídka dostane na začátku informace o místech, kde se nacházejí strašidla. Jenže ne jen tak - zašifrované! Když se závodníkům podaří šifry vyluštit, dozví se přesné názvy ulic. Pak je potřeba vzít do ruky mapu a snažit se tahle místa navštívit. Často výsledek není ani tak o umění luštit šifry, jako o orientaci v mapě a prostoru. Proto závod orientační. To ale stále není všechno: teprve po nalezení strašidla je z půlky vyhráno - odevzdá se mu heslo, je-li správné, strašidlo za něj vydá důkazní lísteček. Tyto lístečky pak v cíli rozhodují - více lístečků = více bodů = lepší umístění. (Pro veřejnost platí mírně odlišné podmínky, vše je přizpůsobeno a trochu zjednodušeno.)

Kdo?
Závodu hlídek oddílů se mohou zúčastnit skupinky dětí ve věku od 7 do 16 let. Těch 7 let není striktních, ale vzhledem k náročnosti závodu nižší věk v závodu hlídek bez doprovodu nedoporučujeme. Závodu se obvykle účastní především skautské a jiné dětské oddíly, ale ani tohle není podmínka.
Závodu veřejnosti, který je odlehčenou formou závodu hlídek oddílů, se může zúčastnit kdokoliv kdo dorazí - i když je určen především pro děti, nemá závod věkové omezení.

Kdy a kde?
XXVIII. ročník proběhne v sobotu 7.1.2012, od 14:00 cca do 19:30 hodin, v ulicích pražského Starého Města a Malé Strany. Místem srazu, startu i cíle je hřiště u Tyršova domu. Termín bude upřesněn.

S sebou?
tužku, blok (papír), hodinky, peníze na startovné; doporučujeme mapu Prahy, svačinu...

Startovné?
60,- Kč/hlídka v jakémkoliv závodu

Každý účastník závodu z hlídky, která závod dokončí, obdrží malou pozornost od pořadatelů.

Ještě něco?
Jakoukoli další informaci rádi poskytneme na našem e-mailu info@strasidla.net.

http://www.strasidla.net

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>