Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Pride 2012

2012-07-30 10:53

13.–19. srpna (festival)
18. srpna (průvod a koncert na Střeleckém ostrově)

I letos je Prague Pride koncipován jako kulturní festival.
Prague Pride 2012 proto nabídne v sedmi dnech od 13. do 19. srpna 2012 workshopy, debaty, divadelní a filmová představení, koncerty a také jedinečné party. Témata, jimiž se budeme zabývat, jsou různorodá stejně tak, jako je naše komunita barevná – Romové a LGBT, Transgender, sport, LGBT rodina nebo život LGBT se zdravotním postižením. Návštěvníci se mohou těšit na řadu zajímavých hostů – Anna Grodzka – polská transgender poslankyně, Boris Dittrich – ředitel Human Rights Watch, Nikka – slavná izraelská transgender zpěvačka a mnoho dalších. Vrcholem festivalu bude sobota 18. srpna, která bude opět nepochybně nejteplejším dnem roku 2012 s průvodem centrem města a hudebním festivalem na Střeleckém ostrově. Jeho součástí bude již podruhé také JarmarQ, neboli veletrh organizací, které mají účastníkům Prague Pride co nabídnout.

Průvod
I letos bude nejviditelnější a nejvíce navštívenou součástí Prague Pride průvod hrdosti centrem města v sobotu 18. srpna 2012. Průvod Hrdosti vyjde ve 13.00 hod. z Václavského náměstí od sochy sv. Václava, pokračovat bude dolů na Můstek a přes Národní třídu dojde na Střelecký ostrov, kde bude následovat hudební festival.

Koncert
Na Střeleckém ostrově bude po skončení sobotního průvodu centrem města po celé odpoledne probíhat hudební festival za účasti českých i zahraničních interpretů. Koncert moderují Lejla Abbasová a Honza Musil. Kromě toho bude na ostrově také DJ stage se současnou taneční hudbou.

V rámci koncertu vystoupí:
Bitumen Beat
Kapela vznikla sice nedávno, avšak někteří její členové jsou na české scéně prověřenými a zkušenými harcovníky. Vždyť Bitumen Beat jsou přímým pokračovatelem uznávané královéhradecké kapely Terne Čhave. Výsledkem je extatická hudba, ve které se přes dokonalou, ale chladnou elektroniku derou na povrch krev, pot, slzy a smích a také horká láva starých tradic kmene Bitumen – dvěma slovy Bitumen Beat!

The Tap Tap
The Tap Tap je kapela tělesně handicapovaných studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD „Párty Na Kolečkách“, na kterém s The Tap Tap spolupracovali David Koller, Matěj Ruppert, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Dan Bárta, Zdeněk Svěrák, Tomáš Hanák a Jaroslav Svoboda.

Norbert Peticzký
Zpěvák, skladatel a fi nalista show Hlas Československa, který vydal letos debutovou desku „Alchymista“, kterou věnoval na podporu nadace Rakovina věc veřejná a výzkum protinádorových léčiv.

Toxique
Skupina Toxique je českému publiku již dobře známým projektem, který se pro své komplexní propojení hudební perfekce a nadhledu s výpravnou výtvarnou show již dávno stal naplněním pravého významu sousloví „pop music“. Kapela je díky svému osobitému stylu neodmyslitelnou součástí mezinárodní klubové scény a stálým hostem festivalových podií a televizních show. Veliké popularity dosáhla skupina také díky přesahům do světa módy a designu, a neúnavným hledáním způsobů spolupráce se špičkami těchto oborů.

Dara Rolins
Zpěvačka, kterou není potřeba zdlouhavě představovat. Svůj první výrazný úspěch zaznamenala ve svých teprve devíti letech prodejem neuvěřitelných 250 000 kopií prvního alba. O tři roky později si přízeň získala duetem s Karlem Gottem Zvonky štěstí. Styl hudby, kterou tvoří, je velmi kladně přijímám nejen napříč gay scénou, nemalý počet jejích singlů je stále možné slyšet v řadě gay klubů a barů. Daru je možné považovat za jednu z gay ikon dnešní doby, svým kladným vztahem ke gayům a lesbám je s tímto neofi ciálním označením spojována již řadu let. Na ukázku uveďme její videoklip k písni Fóbia, do kterého obsadila několik svých homosexuálních přátel a ve kterém je jedna z úvodních scén věnována líbajícím se mužům.

TYP — The Young Professionals (Izrael)
Kapelu TYP loni vytvořili dva přední umělci izraelské hudební scény – Ivri Lider a Johnny Goldstein, kteří se chápou takto: „Jsme mladí profesionálové. Vytváříme něco nového, co je vždy založeno na něčem co už tady bylo. Prostřednictvím zvuku, slova, obrazu a vizualních materiálů, se snažíme komunikovat s vámi, s jinými, sami se sebou.
TYP je novým druhem kapely, spojujícím hudbu s dalšímy druhy umění – Net Art, Design, Video atd.“ Jejich hudba je směsí popu a elektro, někdy temná, někdy optimistická. Asi nejvíce překvapujícím úspěchem kapely je stálé překlenování propasti mezi ultra-cool a mainstreamem.

http://www.praguepride.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>