Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

POZNEJ SE! aneb liberecké science centrum iQpark opět v Praze

2010-07-23 10:54

19. června – 19. září 2010, Novoměstská radnice v Praze.

 

Poznej se! Výstava Poznej se! je již třetí putovní výstavou, kterou připravilo liberecké science centrum iQpark. Svým pojetím navazuje na výstavu Hry a klamy, která byla zde byla po dvě sezony instalována a těšila se mimořádnému zájmu veřejnosti (v roce 2008 ji navštívilo 27 tisíc osob, v roce 2009 17 tisíc návštěvníků). Většina exponátů byla navržena právě pro novou expozici na Novoměstské radnici, je zde ovšem rovněž zastoupeno několik návštěvníkům již známých exponátů ve zcela nové verzi.

 

Výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i trochu poučná a naučná. Řešením jednoduchých kvizů a hádanek návštěvníci získají srozumitelnou a hravou formou prospěšné informace o zdravé výživě, životním stylu, ale i o vlivu různých neřestí a zlozvyků na lidský organismus.

 

Poznej se!Návštěvníci si mohou ověřit, jak fungují lidské smysly - i to, jak nás někdy klamou, zjistí nejrůznější údaje týkající se lidského těla, například kolik vody a krve mají v těle, mohou změřit sílu stisku ruky, rychlost reakce, elektrický odpor svého těla nebo hloubku předklonu.

K vyzkoušení jsou zde připraveny chůdy, pedalo, kladina, změřit si můžete frekvenci svého sluchu, hlasitost výkřiku, sílu stisku ruky, hloubku předklonu, i rychlost své reakce. Prostor zde mají také různé hlavolamy, kvízy, optické a jiné klamy.

 

 

Výstava potrvá do 19.9. 2010, o prázdninách bude otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

 

 

Poznej se!Vstupné:
Základní: 90,- Kč
Snížené: 60,- Kč
Skupinové: 50,- Kč/os.
Rodinné: 200,- Kč

 

Novoměstská radnice v Praze
Vodičkova 1/3, Praha 2
tel. 224 948 229
e-mail: info@nrpraha.cz
web: www.nrpraha.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>