Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pouť snoubenců ke sv. Valentinu na Vyšehradě

2013-02-05 11:12

V  sobotu 16. února 2013 proběhne v Praze na Vyšehradě v rámci památky svatého Valentina – patrona zamilovaných Pouť snoubenců. Připomínáme, že na pražském Vyšehradě je uchováván ostatek sv. Valentina. Na programu bude celodenní rekolekce pro předem přihlášené ...

...snoubence od 9:00 do 15:00 a poutní mše svatá 15:30 ve vyšehradské bazilice sv. Petra a Pavla.
Rekolekcí bude snoubenecké páry doprovázet P. Josef Čunek, SJ. Doporučený příspěvek na režii programu 120Kč na snoubenecký pár se bude vybírat na začátku rekolekce.

Na rekolekci se páry snoubenců přihlašují tímto formulářem.

Na poutní bohoslužbu srdečně zveme všechny ty, kteří vážně do budoucna uvažují o vstupu do manželství, tak i ostatní, kteří se chtějí připojit k modlitbě za budoucí manžele!
Pouť snoubenců proběhne v rámci tradičního Národního týdne manželství (www.tydenmanzelstvi.cz), který se uskuteční ve dnech 11. až 17.2.2013 na téma " Manželství je umění".

Sv. Valentin z Terni byl biskupem, který zemřel mučednickou smrtí ve 3. století. V křesťanské tradici je chápán jako patron mládeže a šťastného sňatku. Zvyk milovanému člověku v tento den něco darovat, se odvozuje ze životopisu tohoto světce. Valentin měl obdarovávat mladé páry pestrými kyticemi ze své zahrady. Římským mužům přitom údajně radil zůstat raději doma u své ženy než táhnout do války. 14. února 269 byl proto za císaře Klaudia popraven.

http://cpr.apha.cz/valentin/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>