Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Plesy v únoru: Jak tančí vídeňské párečky?

2010-02-01 00:00

Modelky, herečky, režiséři, politici, státní úředníci, premiér České republiky i starosta Vídně. Ti všichni nebudou chybět na nejokázalejší události plesové sezóny, na plese v Opeře. Ten se letos uskuteční 6. února a jako gurmánskou specialitu nabídne svým hostům vídeňské párky. Pokud vám ovšem vstupné od 3 750 korun do 12 500 korun přijde za párky přece jen trochu moc, podívejte se do následujícího přehledu únorových plesů v Praze. Určitě si vyberete.

Víkend 6. a 7. února – zářivá Opera a zelený Žofín
Kromě již zmíněného plesu v Opeře, o kterém se další informace můžete dočíst ZDE, si o následujícím víkendu můžete zatančit také v Žofíně a jinonické Soklovně. Zatímco na ostrov nedaleko Národního divadla to bude lákat především milovníky revivelů a obdělávání rodné hroudy, neboť se tu bude v sobotu konat 68. Reprezentační zahradnický ples, do Jinonic nejspíš zavítají místní usedlíci, příznivci prvorepublikových ideálů a nekuřáci. Podrobnosti o plese zahradnickém najdete ZDE a plakátek k XVIII. Sokolský ples je ZDE.

Víkend 13. a 14. února – Praha v kroji
Další ples, kterého se pravděpodobně zúčastní premiér Jan Fišer, neboť se koná právě pod jeho záštitou, je 12. Národní krojový ples Folklorního sdružení České republiky. Ve všech sálech Top hotelu Praha bude v sobotu 13. února probíhat opravdu bohatý program, který si můžete podrobně nastudovatZDE.
 
V ten samý večer, v sobotu 13.2 se budou folklorní tance tančit také v Národním domě na Smíchově, kde se bude konat již 74. ročník chodského plesu nazvaného Pošumavský věneček. Do Prahy při této příležitosti zavítají chodský národopisný soubor z Postřekova se svojí dudáckou kapelou, zpěvačky sestry Kuželkovy, dívčí pěvecký sbor Cansonietta a chodský mužský pěvecký sbor Haltravan z Klenčí. Podrobnosti ohledně rezervace vstupenek najdeteZDE.
 
V sobotu by se také měl, podle zatím neověřených zdrojů, ples městské části Praha 6. Informace o slavnostním večeru najdete již brzyZDE.
 
Víkend 20. a 21. února – Cirkus na Břevnově, karneval v paláci
Předposlední únorový plesový víkend začne tentokrát už v pátek, kdy si budete moci zatančit na Společenském plese Jedličkova ústavu a škol v Kongresovém paláci, nebo na společném plese dvou městských částí, Prahy 9 a 18, v Pražském veletržním areálu Letňany. Informace k plesu Jedličkova ústavu najdeteZDEa o plese v Letňanech čtěte TADY.
 
Sobotní noc popustí uzdu vaší fantazii a vy se budete moci společně s ostatními tanečníky na plese městské části Praha 4 přenést do Benátek, nebo se na Břevnově dostat do víru cirkusové zábavy. Takové radovánky totiž slibuje jednak Benátská noc v Paláci Žofín (Podrobnosti ZDE), či neotřelá maškarní zábava břevnovských živnostníků, kteří se tentokrát převléknou za cirkusáky (podrobnosti ZDE).
 
Pokud ale stojíte o “solidnější“ plesovou zábavu, bude se vám líbit na Moravském plese v Národním domě na Smíchově. Více informací hledejteTADY.

Víkend 27. a 28. února
V sobotu 27. 2.
roztančí parkety jednotlivých sálů Paláce Žofín minulí, současní a třeba i budoucí studenti a příznivci Českého vysokého učení technického. Ples ČVUT začne v 19.00 a bude to zcela nekuřácký večírek. Pro více informací navštivte stránky ZDE.


 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>