Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ples v Opeře

2010-01-07 10:49

6.2.2010, Státní opera Praha

Letošní ples ve Státní opeře Praha, který do hlavního města opět přinese jedinečnou atmosféru velkého evropského bálu, se uskuteční v sobotu 6. února.

Minulý rok nabídl mimo jiné i návrat jedné velkolepé tradice. Pražský ples v Opeře, který se zde slavil už na počátku minulého století, se opět konal loňského ledna. Stalo se tak po čtrnáctileté pauze. Pozvání přijali slavní hosté, ať už Ivana Trump, Tereza Maxová nebo legendární rockový zpěvák Ian Gillan ze skupiny Deep Purple. Událost zaznamenala velký úspěch a ve stejném duchu bude pokračovat i v tomto roce.

Letošní ples s podporou premiéra
Členství v čestném výboru plesu přijali mj. premiér ČR Jan Fischer, Ivana Trump a Miloš Forman. Mezi pozvané letos patří topmodelka Petra Němcová, zpěvačka Lucie Bílá i letošní Žena roku Vendula Svobodová. Partnerem letošního ročníku je snad nejslavnější plesové město Vídeň, jejíž přimátor Michael Häupl zde přislíbil svou účast.

Vybrané speciality a víno zajistí prestižní cateringová služba Zátiší Group. Vídeň jako partner plesu rovněž poskytne exkluzivní nabídku mladého rakouského vína.

Hlavním sponzorem plesu je Škoda Auto a dále firmy Villeroy & Boch a Sephora, které připravily pro návštěvníky příjemné dárky. Sephora si zároveň přichystala speciální nabídku – prvních 350 dam, které si koupí vstupenky do lóže nebo na jeviště, obdrží darem luxusní krém značky Eisenberg v ceně 6 500 Kč.

Tradice plesu byla od počátku spjata s charitativní činností. Loni přispěl výtěžkem z tomboly nadaci Terezy Maxové, přičemž se podařilo získat pro charitativní účely více než čtvrt milionu korun. Letos je v přípravě podobná akce.

Plesy v opeře vždy přitahovaly zájem předních hudebních těles, slavných osobností a lákaly jedinečným zážitkem nejen Čechy, ale ztělesňovaly noblesu Prahy pro celou Evropu. Tradice plesu byla ukončela v roce 1948. Opět ve svobodných podmínkách na ni navázal německý dirigent Friedemann Riehle v roce 1992. Akce se setkala s nadšenými reakcemi zahraničního tisku. Riehle uspořádal ještě čtyři úspěšné plesy, poté projevila o pořádání plesu zájem jiná agentura. Ve svém tradičním duchu se ples v Opeře opět vrátil až v loňském roce, opět s velkým zájmem médií i veřejnosti.

Zahrají přední filharmonici a legendární big band. Zazní i kubánské rytmy
Ples v opeře zahájí v 22:00 balet Státní opery Praha. Hudební zážitek obstarají střídavě tělesa Prague Philharmonic Orchestra a Big Band Gustava Broma, který letos oslaví sedmdesát let své existence. Tento soubor prohlásili američtí hudební odborníci za jeden z deseti nejlepších big bandů na světě a za svou historii si s ním zahrály takové hvězdy jako Diana Ross nebo jazzová legenda Dizzy Gillespie. Jako exotické zpestření vystoupí také kubánsko-česká skupina Pragasón, která přinese do únorového operního domu dotek jižních krajů. Důvodů pro živý tanec i zábavu bude tak i letos dostatek.

Vstupenky jsou k dispozici od CZK 3750, pro studenty CZK 1500. Zakoupit je lze v síti Bohemia Ticket či přímo v kanceláři Plesu v opeře (Štefánikova 13, Praha 5, úterý až čtvrtek 10:00–13:00 hod., telefon: +420 257 212 767).

http://www.plesvopere.eu/
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>