Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vyplujte si po Vltavě

2011-08-09 13:41

Loni to bylo právě 145 let, co pod hlavičkou Pražské paroplavební společnosti vypluly první parníky. U příležitosti oslav bylo možné plout vyhlídkovou plavbou  na Slapy a zpět zdarma. Letos se sice parníkem na Slapy nepodíváte, ale plavit se po Vltavě můžete za různými jinými cíli. Klidně jen proto, že je to tak kouzelné!

Obědování na lodi
Chodit po památkách vás moc nebaví, ale máte pocit, že to k výletu tak nějak patří? Nebo si chcete zpestřit víkendovou procházku s rodinou? Vyjeďte si na parníku, není to jen pro snoby a turisty.

Na památky z jiné perspektivy se zaměřuje Malá a Velká plavba Prahou. Jádrem obou plaveb je trasa mezi Vyšehradem a Pražským hradem. Velká plavba je o 35 minut delší (90 minut) a podíváte se během ní až k ostrovu Štvanice. Vyplouvá se z Rašínova nábřeží. Více o Malé plavbě ZDE, o Velké plavbě Prahou TADY – včetně jízdního řádu a jízdného.

Kromě samotných okružních plaveb můžete na lodi poobědvat, povečeřet, nebo si dát jen něco drobného na zub. Parník s obědem vyplouvá od Čechova mostu každý den ve 12.00 a plavba trvá dvě hodiny, večeře se trochu protáhne. Parník vyplouvá také od Čechova mostu vždy v 19.00, ale plavba potrvá celé tři hodiny.


Parník Vyšehrad

Oběd i večeře se podávají formou rautu, můžete si vybrat s celkem pestré palety jídel od kuřete, přes guláš, rybu nebo něco bezmasého. Plavby spojené s jídlem jezdí nejčastěji parník Šumava, pokud byste si chtěli vyjet kolesovým parníkem Vyšehrad, zkuste pátek nebo sobotu.

Další informace najdete tady: Oběd na lodi, večeře a zákusek – stačí jen kliknout. Plavby můžete objednávat na telefonním čísle: 224810030 (pro oběd není nutné, pro večeři je dobré objednat den předem), nebo elektronicky na : http://www.evd.cz/

Paroplavba nabízí také něco pro příznivce ekologicky šetrného životního stylu. Od loňského roku se pod její vlajkou plaví solární plavidlo Elektronemo a o rok déle dvě ručně vyrobené hybridní lodě z mahagonového dřeva pojmenované podle legendárních postav české bájné historie Šárka a Libuše. Všechna tato tři plavidla plus parník Vltava vyplouvají z přístaviště na Kampě a nabízí hodinovou plavbu historickým centrem. Více se dozvíte ZDE.

Délka solární lodi Elektronemo je téměř 10 metrů a šířka 3 metry a na svou palubu pojme 12 osob. Provoz lodi je díky pohonu na sluneční energii vysoce ekologický a nehlučný. Nyní bude sloužit k okružním vyhlídkovým plavbám po historickém centru Prahy.


Hybridní lodě Šárka a Libuše měří do šířky 2, 15 metrů, na délku 6,36 metrů a jejich maximální kapacita je 12 osob. Lodě je poháněny jedinečným elektromotory, díky kterým je jízda velmi tichá a ekologická.

Parníkem za slony a opicemi
Od května do září je možné vídat na Vltavě lodě, které svou výzdobou vzdáleně připomínají plující zebru, nebo jsou celé pomalované obrázky zvířat.  Neplují nikam jinam, než do Zoo a jestli se tam chystáte, doporučujeme tyto dva příjemné zážitky spojit. Parníky vyplouvají buď z Rašínova nábřeží nebo z náplavky u nemocnice na Františku. Liší se cena i doba plavby, ale vždy vás loď doveze až do přístaviště na Císařském ostrově, odkud se už snadno dostanete do Zoo po svých. Je možné koupit si plavbu jednosměrnou i obousměrnou. Více se dozvíte ZDE.

Parníkem se ale můžete také vydat na celodenní výlet. Vzhledem k odstávce plavební komory Vrané se letos nekonají vyhlídkové jízdy na Slapskou přehradu, nic ale nebrání tomu, abyste zamířili na opačnou stranu a vydali se do Mělníka. Náruživější povahy mohou spojit plavbu s diskotékou na lodi. Není ani vyloučeno, že se na takové diskotéce seznámíte se svým budoucím partnerem, a v takovém případě si pak můžete rezervovat rovnou svatbu na lodi.

Plavby s obědem a večeří je dobré rezervovat předem, a to buď telefonicky (224 931 013), nebo emailem (pps@paroplavba.cz). Na loď do zoo si můžete vzít kočárek, kolo i svého psího miláčka.

Další informace a podrobnosti najdete ZDE. Sledovat novinky na facebooku můžete Zde.


parník Vltava

Foto zdroj: http://www.paroplavba.cz/


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>