Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Sport

Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Olympijský park SOČI - LETNÁ 2014 (2)

2014-02-02 13:11

Otevírací doba
6. 2. 2014     16.00 – 22.00
7. 2. – 23. 2. 2014     9.00 – 22.00

V dopoledních hodinách je park určen zejména žákům základních škol, které uspěly v soutěži „Moje olympiáda.“  Je tak třeba počítat s určitými omezeními (nebude možné využít všechna sportoviště v plném rozsahu). I v tuto dobu je však možné zabruslit si v „ledovém ráji“, využít běžkařský ovál, navštívit Game zónu nebo partnerské stany.

Také v odpoledních hodinách mohou být sportoviště využívána pro další akce. Doporučujeme se podívat do programu sportovišť na těchto stránkách.

Doprava do parku
Letenská pláň je velmi dobře dostupná městskou hromadnou dopravou. Vzhledem k tomu, že možnost parkování na Letné bude omezena na zdravotně postižené návštěvníky, a že v nebližším okolí jsou parkovací zóny, doporučujeme nechat auto doma a vyrazit za sportovními zážitky prostřednictvím MHD. Mimopražské návštěvníky prosíme, aby svá vozidla nechali na parkovištích P+R.

Olympijský park na Letné má tři vstupy.

Vstup č. 1 – Letná – doprava tramvajovými linkami č. 1, 8, 12, 25 a 26. Tento vchod je nejlépe využít, pokud pojedete metrem linkou B do stanice Náměstí Republiky a odtud 10 minut tramvajovými linkami č. 8 a 26 do zastávky Sparta. Zároveň ho můžete využít, pokud pojedete metrem linkou C, neboť ze stanice Vltavská vás ke Spartě přivezou za sedm minut linky č. 1 a 25.

Vstup č. 2 – od Špejcharu – doprava metrem do stanice Hradčanská nebo tramvajovými linkami č. 1, 5, 8, 18, 20, 25 a 26. Druhý vstup do olympijského parku se nachází v docházkové vzdálenosti (přibližně 5 minut pěšky) od stanice metra linky A Hradčanská. Pokud pojedete tramvajovými linkami č. 5, 12, 18 nebo 20 můžete také využít zastávky Chotkovy sady, odkud je to do centra sportování také přibližně 5 minut pěšky.

Vstup č. 3 – od kyvadla – doprava tramvajovými linkami č. 5 a 17. Ke vstupu do olympijského parku můžete využít také vchod od kyvadla, který je vzdálen zhruba 5 minut pěšky od zastávky tramvají Čechův most. Tento vchod je také vhodné použít, pokud půjdete na Letnou z centra města (z Václavského nebo Staroměstského náměstí) pěšky.

Vstupenky
Z bezpečnostních důvodů se Český olympijský výbor rozhodl vstupenky do Olympijského parku zpoplatnit. Vstupenky stojí symbolických 50 korun a platí vždy na celý den. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v sítí Ticketpro (www.ticketpro.cz) nebo na místě v pokladnách Olympijského parku. (za stejnou cenu jako v předprodeji). Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Majitelé chytrého telefonu, kteří si stáhnou mobilní aplikaci Olympijského parku pod názvem „Letná 2014“, budou mít možnost si vygenerovat každý den jednu vstupenku zdarma přímo ve svém mobilním telefonu bez nutnosti lístek tisknout.

Půjčovny, šatny, úschovny
Ti, kteří si budou chtít vyzkoušet atrakce Olympijského parku, ale nemají vlastní vybavení, budou mít možnost si za mírný poplatek sportovní náčiní vypůjčit. K dispozici budou půjčovny bruslí, hokejové výstroje nebo kompletních běžkařských setů. Pro převlečení budou moci návštěvníci využít šatny, fungovat budou také úschovny věcí. Kvůli omezenému přívodu vody na Letnou bohužel nemůžeme nabídnout možnost osprchování.

Občerstvení
Pro veřejnost je připravena celá řada stánků, které nabídnou pestrou škálu jídel i nápojů. Návštěvníci si mohou přinést občerstvení vlastní. Zakázáno je jen donášení alkoholických nápojů.

WC
V areálu Olympijského parku je dostatečné množství chemických toalet. Žádáme všechny návštěvníky, aby své tělesné potřeby nevykonávali mimo ně.

První pomoc
První pomoc poskytuje Záchranná služba Hlavního města Prahy, záchranáři jsou přímo v areálu po celou provozní dobu areálu.

Rezervace sportovišť
Určité druhy sportovních aktivit a programů v OP jako curling nebo hokejová hřiště budou mít rezervační systém a omezenou kapacitu! Pokud chcete mít jistotu, že se dostanete na požadovanou aktivitu v konkrétní čas, můžete si zarezervovat vstup prostřednictvím rezervačního systému. Rezervační systém bude spuštěn koncem ledna. O přesném termínu bude ČOV včas informovat na svých webových stránkách, na stránkách olympijský park a prostřednictvím sociálních sítí.

Berte na vědomí, že např. u kolektivních sportů je součástí rezervace skutečnost, že je nutné obsadit sport určitým minimálním počtem hráčů (např. hokej nebo curling).

Po většinu dne jsou sportoviště volně přístupná s výjimkou všedních dnů 9 – 14 hod., kdy je provoz sportovišť omezen v důsledku organizovaného programu pro školy, Některé hodiny je však nutné předem rezervovat -  např. výuku běhu na lyžích nebo kurz bruslení pro děti i dospělé. Sportoviště


Ledový ráj – Bruslení patří k největším atrakcím v celém Olympijském parku. Velkou část ledových cest v parku tvoří bruslařská dráha dlouhá 870 m. Pokud chcete zkusit bruslení nebo krasobruslení pod vedením profesionálních trenérů, máte možnost. Dále budou připraveny různé dovednostní soutěže a vystoupení krasobruslařů či skupin synchronizovaného bruslení.

Hokej – Na dvou zmenšených hokejových plochách (40x20m) si budete moci zahrát minihokej nebo zastřílet na profesionálního brankáře. Pro hokejové dospělé nadšence uděláme hokejový turnaj ve stylu Winter Classic, pro dětské začátečníky budou připravená chodítka a hrazdičky. Proběhnou i exhibiční utkání malých hokejistů a hrát uvidíte i hokejové legendy. Jistě Vás potěší, že kromě půjčení bruslí si budete moci zapůjčit i v omezeném množství hokejky, puky, helmy s košíky, rukavice, chrániče na lokty a kolena.

Běžky + biatlon – Na běžeckém okruhu Kateřiny Neumannové si můžete nejenom skvěle zaběhat přímo v Praze, ale také si vyzkoušet populární biatlon. Připraven bude 800 m zasněžený okruh včetně trestného kolečka pro biatlon a střelnice se 6 laserovými puškami. Kdo nemá vlastní výbavu, může si za poplatek půjčit kompletní lyžařský set v půjčovně vedle běžeckého okruhu. Zpestřením běžeckého areálu pak budou exhibice osobností, středeční běžecké a čtvrteční biatlonové závody pro veřejnost, stejně jako pondělní výuka běžeckých stylů či workshopy mazání lyží v úterý a pátek.

Curling – Opravdová curlingová dráha, opravdové curlingové kameny, úkol zní jasně – mít své kameny co nejblíže středu kruhu. Máte jedinečnou šanci vyzkoušet tento olympijský sport na Letné pod vedením zkušených lektorů. Rozměry curlingového hřiště budou jako u profesionálů 8,5x42m. Postavte svůj tým, zarezervujte si plochu a přijďte si vyzkoušet svého týmového ducha, schopnost koncentrace  i strategické myšlení. Ve vybraných dnech uvidíte i ukázky her našich reprezentantů.

Snowpark – Znáte Martina Černíka? Snowboardisté určitě ano. Se svojí partou vás naučí nejrůznějším trikům na snowboardu, které se do zimy určitě budou hodit. Na Letné pro Vás totiž roste Snowpark, který bude otevřen po celý den nejen dětské a dospělé veřejnosti, ale budou se v něm konat také závody či exhibice našich Pro Riders. Těšit se dále můžete na autogramiády známých závodníků včetně Šárky Pančochové. I zde je možnost zapůjčení výbavy přímo na místě, pokud si nepřinesete vlastní.  

Fun Zone  –  Dětské stanoviště od Čtyřlístku zabaví nejen Vaše malé ratolesti, ale umožní vám také odpočinout si a načerpat energii pro vaše další aktivity v parku. K dispozici jsou i herní konzole.

http://www.olympijskypark.cz/

Komentáře (2)

I really want to visit there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout-out and tell you I genuinely enjoy reading your articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same topics? Looking forward to you kind response!
download link 2021-06-28 12:05:34
This park is wonderful a lot of stuff you can do, skate, ski, hockey, etc. You guys must try to visit there. I always brought my son there to have fun once in a while. Anyways, I hope they already clean the front coz I saw last time it's full of garbage

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>