Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

O čem je současná botanika

2012-11-06 10:11

17.11.2012 - 25.11.2012
...o všem, co najdete ve výstavním sále, denně 9 - 16 hodin

Putovní výstava byla zahájena 18. května 2012 v Botanické zahradě Chotobuz , která je součástí Průhonického parku. A to u příležitosti Dne fascinace rostlinami, akce nově vyhlášené Evropskou organizací rostlinné biologie ‒ European Plant Science Organisation. Přes léto byla výstava k vidění v  Botanické zahradě Masarykovy university v Brně.

Výstava má za úkol propagovat botaniku v návaznosti na ochranu genofondu a životního prostředí. Na výstavě se můžete seznámit s  vybranými problémy současné botaniky. Například s informacemi o využití Geografického informačního systému (GIS) v botanice nebo s tím, co všechno zkoumá palynologie. Také se můžete  podívat, jak vzniká  rekonstrukce historie krajiny a představena bude i devítisvazková encyklopedie druhů rostlin našeho území ‒ Květena České republiky. Další část výstavy se zabývá významným problémem současnosti, kterým jsou invaze nepůvodních druhů a jejich vliv na ekosystémy. Dále se budete moci dozvědět  o soužití  hub a rostlin – mykorhize.

Výstava bude doplněna o nové informační panely, které vás seznámí s činností Unie botanických zahrad, evidencí pěstovaných rostlin na webu i expediční činnosti botanických zahrad. Na realizaci výstavy se podílejí  Přírodovědná společnost (botany.cz), Botanický ústav AV ČR,  Unie botanických zahrad ČR a Botanická zahrada hl. města Prahy za přispění grantu MŽP pro nevládní neziskové organizace.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>