Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Začněte víkend v kostele

2013-05-24 12:53

Proč vlastně lidé chodí do kostela? A proč do něj nechodí? Vztah Čechů k církvi a k náboženství (záměrně nepíšu Moraváků) je obecně dost komplikovaný. Doma se obvykle nemodlí, ale na půlnoční o Štědrém dnu jsou narvané kostely. Velký zájem o návštěvu kostelů mají i během noci kostelů, která je právě dnes. Je to záhada.

Noc kostelů
Návštěva kostela během Noci kostelů, která se koná po celé republice dnes, v pátek 24. května, má ale do té tradiční hodně daleko. Je to skvělá příležitost poznat toto prostředí jako otevřené a živé, na mnoha místech bude připraven program ro děti, komentované prohlídky jindy nepřístupných částí a samozřejmě mše svaté. Program v jednotlivých kostelech najdete TADY.


Pozvánka na noc do kostela

Prague food festival
Je konec května a máme tu další, už 7. ročník festivalu Prague food festival, který pod heslem Nejezte blbě! proběhne v Královské zahradě Pražského hradu ve dnech 24. - 26. května 2013. Jestli letos vyjde počasí, bude opět narváno! Podrobnosti najdete na stránkách festivalu.


Překvapení na Prague Food Festivalu 2013

Bambiriáda
od čtvrtka do neděle můžete na Kulaťáku v Praze 6 vidět spoustu bílých stánků. Koná se další ročník Bambiriády, přehlídky různých zájmových organizací, obecně prospěšných podniků. Pokud hledáte pro své dítě nějaký zajímavý kroužek nebo oddíl, určitě se tam zastavte. Můžete si popovídat s jejich vedoucími a podívat se na to, co nabízejí. Podrobnosti najdete TADY.


Pozvánka na Bambiriádu

Děti lezte na Zábradlí s Ohromnými maličkostmi
Naladit se na Den dětí, který bude příští sobotu, můžete už tuto sobotu. Například v Divadle Na Zábradlí. V sobotu od 13.00 se tam bude konat dětský den kombinovaný se  7. ročníkem mezinárodního festivalu divadelních, loutkových, hudebních a jiných miniatur. Bude to báječné odpoledne! Podívejte se SEM.

Květinový dětský den
Další dětský den můžete v předstihu zažít v sobotu v Říčních lázních Radotín. Bude ve znamení Slavnosti květin. Do organizace dne se zapojila řada místních spolků a organizací. Podrobnější informace si přečtěte TADY.

Prosecké jaro
V neděli se bude konat v parku přátelství na Proseku celodenní program pod názvem Prosecké jaro. Začíná se v 14.00 a odpoledne je věnované celé dětem. Od 19.00 se můžete těšit na divadelní představení v režii Otakara Brouska ml. Mam´zélle Nitouche. Vstupné je zdarma. Podrobnosti najdete TADY.

Komiksfest na lodi Tajemství
Na náplavce
opět kotví Loď Tajemství a začíná další divadelní sezona. Ačkoli na stránkách Divadla Bratří Formanů ještě stále není uveřejněn celý aktuální program, máme informace, že by se v neděli na palubě měla konat tvůrčí dílna, ve které si vyrobíte vlastního trpaslíka, slepíte lodě, vznášedla i hrdiny známého komiksu. Od 10.00 by zde měl být na palubě Dětský komiksfest.


Jeden z loňských workshopů na Lodi Tajemství

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>