Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Navštivte kolektivní krajinu představ

2010-11-05 16:21

Ve čtvrtek se v Galerii Mánes na vltavském nábřeží otevřela další výstava s dílny Petra Nikla a jeho přátel a dalších autorů. Výstava s názvem PLAY je ze všech jeho podobně koncipovaných projektů (Hnízda her, Orbis pictus) nejodvážnější, neboť sami návštěvníci se tentokrát stanou jejími spolutvůrci. Pokud chcete stát přímo u zrodu kolektivní krajiny představ pod taktovkou Petra Nikla, vydejte se o víkendu do Mánesa.

Jestli se vám to ale z nějakého důvodu nehodí. Nezoufejte. Výstava s výmluvným názvem PLAY bude v MÁNESU k vidění a hraní až do 31. 1. příštího roku. Můžete si s sebou přinést dokonce i nějaký svůj objekt do 10 cm krychlových a zakomponovat jej do vznikajícího objektu na výstavě. Reportáž z dění uvnitř Mánesa vám přineseme v některém z příštích článků, podrobné informace o výstavním projektu najdete tady a tady.


Petr Lorenc, Bludiště světla. Horizontální trojhranný kaleidoskop. Z expozice PLAY v Mánesu, 2010/2011

Do krajiny leckdy i kolektivních představ můžete vstoupit nejen fyzicky, ale též mentálně. S tvůrcem takových krajin se můžete setkat v sobotu během debatního večera v Galerii Louvre. Tam zavítá společně se svým posledním románem By Nightfall Michael Cunningham. Mnozí jej jisté znají zprostředkovaně přes scénář k filmu Hodiny, který vznikl podle jeho stejnojmenné knihy. Povídat si s ním budete moci od 18.00 zhruba do 21.00., po tlumočené diskusi proběhne autogramiáda.

Další tipy jen v krátkosti
Ve čtvrtek zahájil v kině Bio Ponrepo dvou týdenní projekce festival nezávislého filmu a nových medií Anemic Festival, více najdete ZDE.

Vrcholí Týden vědy a techniky

V Sobotu končí KomiksFEST!

V sobotu vystoupí v Paláci Akropolis Cheikh Lô, senegalská star


Nikl, Kořán, Janíček, Lorenc, Smolka, Srdce. Vnitřní část pohyblivé krajiny s orchestrálním pultem. Z expozice PLAY v Mánesu, 2010/2011

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>