Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Den v zahradách, noc v muzeích (1)

2011-06-10 12:03

Víkend slibuje jednu z nejoblíbenějších akcí v kulturním kalendáři, Pražskou muzejní noc. Zahálet nemusíte v sobotu ani přes den. Naopak v neděli bude stačit jen stavit se na Náplavce pro nějakou knihu a zbytek dne už jen v jejím zajetí…

Pár poznámek k muzejní noci
Pražskou muzejní noc netřeba představovat, loni ji navštívilo na 180 tisíc lidí a letos nebude zájem jistě o nic menší. Návštěvníkům se v noci z 11. na 12. června otevře kolem 60 objektů, které do svých prostor pustí návštěvníky zdarma nebo jen za symbolické vstupné (v objektech Pražské informační služby a NKP Vyšehrad).

Během noci budete moci opět využít speciální autobusové linky (10 linek a celkem 65 autobusů, zdarma), jejichž centrální přestupní bod je na náměstí Jana Palacha, vše o dopravě se dozvíte ZDE. Rozhodně doporučujeme sestavit si plán sobotní noci předem. Můžete k tomu využít přímo stránky muzejní noci a nezapomeňte na doprovodný program a akce pro děti. Je dobré počítat s tím, že leckde budete muset čekat fronty, zájem o návštěvu objektů bývá opravdu velký.

Židovské muzeum z důvodu šabatu otevírá až ve 22.30 a celá noc končí v jednu hodinu po půlnoci. Nově se do projektu zapojí Národní technické muzeum, kde lze díky atraktivitě expozice očekávat obrovský zájem. Dále přibyly Bulharský kulturní institut, Česká filharmonie, Goethe-Institut, Národní technická knihovna, Letohrádek Hvězda Památníku národního písemnictví a Galerie Rudolfinum, kde je momentálně k vidění výstava tematizující pojetí identity v současném umění (zde).

Veškeré informace o Pražské muzejní noci včetně možnosti si ji naplánovat (moje noc, moje muzea), najdete TADY.

Otevírají se zahrady a rozhlas
O víkendu se otevřou také známé i neznámé zahrady po celé republice, v Praze se jejich brány návštěvníkům odemknou pouze v sobotu. Vstoupit můžete do Palácových zahrad Pražského hradu (Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolovratská a Malá Fürstenberská zahrada). Navíc se otevřou tři další zahrady. Vratislavská zahrada, kde sídlí Americké centrum, konventní zahrada Strahovského klíštera a dvorková zahrada Ústavu pro soudobé dějiny. Seznam všech otevřených zahrad najdete TADY.

Den otevřených dveří si na sobotu připravili také v Českém rozhlase. Zájemci si prohlédnou studia, setkají se s těmi, které znají jen po hlase a chybět nebude ani doprovodný program. Otevřeno bude v sobotu 11. 6., od 9.00 do 18.00. Více se dozvíte ZDE.

Další tipy letem světem
Zoo si pro návštěvníky připravila na sobotu černobílý den, tj. kdo přijde oblečen do těchto dvou barev má vstup za 1 Korunu! Kromě toho se můžete dozvědět mnohé o životě tapírů, více ZDE.

V parku na vrchu Vítkově se v rámci festivalu Žižkov sobě uskuteční v sobotu kulturně-sportovní den. Bude se závodit na in-linech, kolech i koloběžkách, více ZDE.

Děti můžete v sobotu vzít do Unětic na opožděný dětský den, více ZDE.

Oblíbenou kratochvílí je též jízda historických velocipédů do vrchu Jíloviště, více ZDE.

Společným průvodem a dalšími událostmi oslaví na Výtoni 140. výročí členové spolku Vltavan, kvůli oslavám se posune sobotní tržiště na Náplavce blíže k Železničnímu mostu.

V neděli si nechte ujít knižní jarmark KNIHEX taktéž na Náplavce! Více ZDE.

kaca

Komentáře (1)

Host 2011-06-11 01:56:09
Upozorňuji, že vstup do zahrad pod pražským hradem není volný ! Je normální vstupné, které musíte v každém případě zaplatit a jen komentář je zdarma! Otrávilo se hodně návštěvníků, především těch, kteří šli shora a o placení se dozvěděli ve třetině stráně. Přestože jsme byli ujištěni, že se vstupné vztahuje na PĚT zahrad, byly 2 uzavřeny a třetí - Ledeburská celá spodní část. Není nikde k dispozici alespoň nákres, jak se jednotlivé zahrady jmenují. ŠKODA !!!Předpokládáme, že Národnímu památkovému ústavu, který je provozovatelem zahrad, se dnes hodně zvýšil příjem za vstupné !! D.Housková

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>