Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Muzea

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Monarchie

2013-01-03 11:11

13.12.2012-9.6.2013

hlavní výstava z cyklu Monarchie vás přenese do dob Rakousko-Uherska


Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1
 
Hlavní výstava z cyklu Monarchie ukáže návštěvníkům období našich dějin, které s sebou neslo významné stopy tradice, jenž však nebránila bouřlivému modernizačnímu procesu celé společnosti.

V době druhé poloviny devatenáctého století došlo na území Čech ke změnám, které se zdály být protikladem konzervativních hodnot, ale přesto přinesly rozvoj celého státu i společnosti v řadě odvětví jako byl průmysl, věda, kultura a další.

Vedle toho došlo také k dotvoření moderní české společnosti, která právě v této době prodělávala vrcholnou fázi své kulturně-národní emancipace – a to vše uvnitř tradiční habsburské monarchie.

Ve výstavě můžete využít i multimediálního průvodce, kterého jsme připravili pro tzv. chytrá zařízení. V průvodci naleznete informace o jednotlivých výstavách, tématech a vybraných exponátech, ale i službách pro návštěvníky Nové budovy Národního muzea. Součástí průvodce je i zábavná hra. Průvodnce funguje online, ve výstavách je tedy k dispozici volně přístupné wi-fi připojení.

Pro školy:
Lektorovaný program Život v 19. století
pro 8.-9. ročník ZŠ a SŠ (od 21. 1. 2013)
Program Jak se žilo za císaře pána?
pro 4.-7. ročník ZŠ (od 21. 1. 2013)

Komentované prohlídky:
Pro veřejnost a studenty středních škol jsme připravili komentované prohlídky (prohlídka se vztahuje i na výstavy Dětský svět a Člověk ve fotografii).

Objednávat se můžete emailem na adresu: vzdelavani@nm.cz nebo na tel. čísle:  224 497 443 (lze objednat pro skupiny od 5 osob, cena 500 Kč na skupinu k běžnému vstupnému).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>