Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Hodinky a jitrničky

2011-02-04 10:43

Jaký byl technický vývoj Staroměstského orloje a hodinářství v Českých zemích? To se dozvíte na nové výstavě věnované hodinkám a hodinářství, která bude zahájena v sobotu 5. 2. Na Staroměstské radnici. Pro herní maniaky poběží ještě o víkendu festival her a pro děti bude pokračovat Ledová Praha – a to i přes slibované oteplení.

Umění řemesla hodinářského
V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice bude od soboty 5. 2. (pro veřejnost přístupné od 16.00) k vidění to nejzajímavější z historie českého, švýcarského a německého hodinářství. Výstava Umění řemesla hodinářského se koná u příležitosti závěrečných oslav 600 let pražského orloje a potrvá do 29. 3. 2011. Nepřehlédněte doprovodný program, v rámci něhož se koná několik zajímavých přednášek. Více podrobností najdete ZDE.

Doslova fantastický víkend slibují organizátoři dvou herních festivalů v jednom PragoFFest a GameFFest, které se konají od 3. do 6. 2. v Praze Hájích. Obrovská herna konzolových, počítačových, deskových, karetních a hudebních her je součástí Gameffestu, ale zkrátka nepřijdou ani příznivci fantasy, sci-fi a anime. Vše potřebné najdete ZDE.

Ledová Praha
Řada kulturních objektů nabízí o víkendu pro děti vstup zdarma nebo se slevou. Můžete se tak s nimi vydat do muzea nebo na některou z přístupných pražských věží. Vstupenky na Ledovou Prahu můžete pořídit ještě dnes v pátek 4. 2. v sídle Pionýra na Senovážném náměstí od 9.00 do 17.00. všechny další podrobnosti včetně seznamu institucí najdete TADY.

Masopustní nálada
V Modřanech bude od soboty probíhat masopustní veselí. Ať už v masce nebo bez, můžete se do průvodu zapojit v sobotu 5. 2. v 10.00 na Obchodním náměstí a masopustní rej pak bude pokračovat na Sofijském náměstí. Až do pátku 11. února budou na náměstí stát stánky hlavně s masovými specialitami z domácích zabíjaček, klobásami, masopustními koláči, kořením, sýry, medem a medovými specialitami. Více informací ZDE.

 Na Vyšehradě bude v sobotu pokračovat další ze série sobotních VyšeHrátek a tentokrát se děti podívají za kněžnou Libuší a její slavnou věštbou. Nebude chybět ani pohádkový příběh. Více informací najdete ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>