Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Masopustní rej vrcholí

2011-03-04 10:58

Poslední víkend před začátkem postního období, které u nás jen málokdo dodržuje, bude doslova masopustní.  Masopustní veselice bude téměř na každém rohu, proto nezapomeňte doma svou masku a přidejte se do průvodu!

V centru města, masopustní cesta
V sobotu 5. 3.
bude veselo směrem od Hradčan až na Kampu. Velké masopustní veselí tu začne tradičním průvodem ve 13.00 z Loretánského náměstí, přes Hradčany, dolů Nerudovou ulicí až na Kampu, kde se bude soutěžit o nejhezčí masku. Po cestě se bude průvod zastavovat v přilehlých osvěžovnách a dělat další různé legrace. Nebudou chybět ani stánky s dobrotami a pečené prase. Více se o Malostranském masopustu dozvíte ZDE.

V sobotu také vyvrcholí karnevalu zasvěcený týden s Bohemian Carnevale. Kromě sobotního pompézního plesu Crystall ball budou probíhat i další akce. Více se dozvíte ZDE.

Centrem Žižkovského masopustu, který trvá tradičně několik dní se v sobotu 5. března stane palác Akropolis, kde se bude konat Maškarní odpoledne pro děti a večer Maškarní rej, který svou hudbou rozvíří Žlutý pes. Podrobnosti o sobotním odpoledni najdete TADY. V neděli bude masopust pokračovat v hospodě U Vystřelenýho oka masopustními hody a v klubu Ulita programem pro děti. Informace o programu masopustu najdete TADY.


Malostranský masopust - reportáž Praha tv1

Masopust i na okraji
Předzvěstí další sezóny farmářských trhů je nedělní Masopust na Kubáni. Nechybí pochopitelně zabijačka. Masky se budou v průvodu šinout kolem náměstí a bláznivé odpoledne zakončí svým rejem za hudby skupiny Šlapeto. Podrobnost najdete TADY.

Jen o kousek dál bude další Masopust, tentokrát ovšem už v sobotu. Rozličné masky se dají do tance za zvuků harmoniky v sobotu 5.3. v Toulcově dvoře. Po obědě se půjde průvodem starou Hostivaří a bez jitrnic se to ani tady neobejde. Podrobnosti najdete TADY.

Masopust spojený s výtvarnou dílnou proběhne v sobotu odpoledne v kulturním centru Zahrada. Odpoledne je určené především dětem. Více informací najdete TADY.

Veselo budou mít v sobotu i zvířata v Zoo, kde se bude také konat Masopust. Každý, kdo dorazí v masce, bude mít vstup za symbolickou 1 korunu! Více informací ZDE.

V sobotu se budou masky veselit také ve dvou parcích od centra vzdálenějších městských částí, a bude to ve Střížkově a ve Kbelech.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>