Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kbelský MASOPUST 2014

2014-01-20 20:05

15.2.14, 13-17hod v Centrálním parku ve Kbelích

Rok se sešel s rokem a KRC CoByDup pro Vás ve spolupráci s MČ Praha 19 a za podpory hl. m. Praha opět připravuje Kbelský MASOPUST. Již čtvrtý ročník se bude konat v sobotu 15. 2. 2014 v Centrálním parku (CP) ve Kbelích a máte se zase na co těšit! Loni jsme kbelského Masopusta oženili a tak se nemůžete divit, že letošním hlavním tématem budou křtiny.

Začínáme ve 13:00 hod v CP ve Kbelích a až do 17:00 hod pro Vás máme připravený bohatý program a doprovodný staročeský jarmark s vynikající zabijačkou pana Černého. Každou celou hodinu se můžete těšit na povídání o Masopustu se spoustou písniček, her jak pro děti tak i dospělé, divadelní vystoupení a další překvapení. Celým odpolednem Vás opět provedou Alena Hradilová jako kbelský Honza Masopust a Lenka Šejbová jako jeho máma, za notné podpory dalších ochotníků a hudebního doprovodu Jazz bandu MOTOVIDLO.

V 16:00 hod si od pana starosty vyprosíme „klíče“ od naší městské části a z CP bude vycházet masopustní průvod masek a muzikantů. Ten krátce obejde Kbely, zastaví se v KRC CoByDup na „Vítání občánků“ a okolo páté hodiny se vrátí do CP, kde bude podťata kobyla, jako symbolické ukončení Masopustu. Muzikanti, kteří by se chtěli zúčastnit masopustního průvodu, jsou vítáni, pro více informací nás kontaktujte na alena.hradilova@krc-cobydup.cz.

Tak jako loni, i letos budeme soutěžit. První soutěž je šancí pro kbelské hospodyňky. Pokud budete mít chuť napéci cca 20 ks nějaké Vaší lahůdky např. koblížky, preclíky, vdolky, kynuté buchty, přineste je mezi 13:00 - 13:30 do amfiteátru v CP a můžete se zúčastnit klání „O nejlepší buchtu“. Posuzovat bude porota, náhodně složená z diváků a 3 nejlepší výherkyně budou bohatě odměněny!

Druhá soutěž směřuje na ty, kdo se rádi maškaří. Těsně před zahájením průvodu v cca 15:30 se budou volit nejlepší masky – Král a Královna MASOPUSTU v dětské a dospělé kategorii, dále nejlepší skupinová maska a nejoriginálnější Masopustní povoz. Také tito výherci budou nápaditě odměněni.


Masopustu v minulosti předcházela poměrně dlouhá příprava. Tak jak se do tohoto předmasopustního kolotoče přitočit letos? Nabízíme Vám výtvarné a muzikantské dílny! Budou probíhat 1.2. a 8.2.2013 v KRC CoByDup, více informací naleznete na  www.krc-cobydup.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>