Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Přivítejte ptačí zpěv

2011-05-06 10:42

Čeká nás prý krásný slunečný víkend. Ve městě se poběží další maraton, bude se oslavovat první městská část, v Botanické zahradě budou myslet na Japonsko a v zoo se dozvíte něco ze zákulisí jejího fungování. Nezapomeňte také přivítat ptačí zpěv, který dělá pobyt uprostřed velkoměsta snesitelnějším, což si uvědomíme zvlášť při pobytu na venkově.

Ještě dnes stihnete majáles
Nechcete-li se zábavou čekat až na víkend, zkuste ještě dnes stihnout velkou jarní slavnost Pražský majáles ve Stromovce. Průvod vyráží z náměstí Republiky už dopoledne, ale hudba bude znít ze Stromovky až do nočních hodin. Lísky na místě stojí 350 korun, program a další podrobnosti najdete TADY.

Sobota
V oslavách můžete v sobotu pokračovat, když se ze Stromovky přesunete do Prahy 1. Oslavy to nebudou podmalované hudbou, spíše podchycené literaturou. Kdo by se alespoň na chvíli nechtěl vrátit do doby Boženy Němcové, nebo se potkat se Švejkem? Máte příležitost, více ZDE.

Solidarita s Japonskem, které po zemětřesení a následné tsunami utrpělo rozsáhlé škody, neutuchá a vy jej v sobotu můžete přijít podpořit do Botanické zahrady. Vstup je do celého areálu, kde bude připraven bohatý program, zdarma. Peníze na místě budete moci vhodit do kasičky. Podrobnosti o Benefici pro Japonsko TADY.

Vstup zdarma avizují také organizátoři Free festu v trojské loděnici, který se uskuteční také v sobotu 7. 5. Pokud je vám blízké hledání neobvyklých souvislostí mezi různými hudebními styly a žánry, pak tu rozhodně nesmíte chybět. Podrobnosti o festivalu najdete TADY.

Jako na americkém západě romantických westernovek se budete v sobotu s trochou fantazie cítit v radotínských říčních lázních, kde se bude konat oblíbené Radotínské rodeo. Podrobnosti najdete TADY na plakátku.

Poslední dvě procházky, při kterých můžete přivítat ptačí zpěv, proběhnou v sobotu v Dubči a Ďáblickém háji. Podrobnosti najdete TADY.

V sobotu i v neděli se můžete také podívat do zoo. Nebudou chybět programová překvapení jako přednášky o fungování zoo, budete moci posnídat s pocitem fair play a v neděli se představí další projekty základních škol určené na záchranu lidoopů. A nezapomeňte, že do zoo můžete plout parníkem, nastupuje se na Rašínově nábřeží a na náplavce u nemocnice NA FRANTIŠKU. Program zoo najdete TADY, o plavbách čtěte ZDE.

Neděle
V neděli
proběhnou Prahou běžci Volkswagen maratonu. Trasa je dvakrát taková než při předchozím Hervis půl maratonu a dělá celých 42 km a 195 m. Časový limit závodu je 7 hodin a poběží se letos i přes Karlův most.  Kromě hlavního závodu se běží Běh bez Zábran, nebude chybět ani Procházka se psy a In-line party. Více najdete ZDE.

Komu jsou bližší spíše letci než běžci, ten by neměl chybět v neděli v Centrálním parku na Kavčích horách, kde se bude lítat, létat i vzduchem plout. Více najdete ZDE.

A kdo byste snad chtěl nabídnout útočiště ztracené kočičce, navštivte v neděli Umísťovací výstavu opuštěných koček, která bude tentokrát v prostorách Chvalské tvrzi v Horních Počernicích. Podrobnosti najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>