Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend - nebojte se projevit!

2010-05-07 21:46

O víkendu se můžete zúčastnit třech naprosto odlišných akcí. Jedna z nich prověří vaši fyzičku, další identitu a poslední by se dala nazvat prověrkou vaší tolerance. Pokud je stihnete všechny, můžete se o víkendu realizovat coby dost komplikovaná osobnost.

 
Chvátám, chvátám, nemám chvíli klid…
Jen v případě, že jste se neochvějně drželi tohoto popěvku brouka Kvapíka a neponechali nic náhodě, povedlo se vám včas zaregistrovat na některý z víkendových maratónů Volkswagem Maratonského víkendu. V opačném případě se totiž můžete zapojit leda tak do hromadné procházky se psy, provětrat in-liny, nebo běžet společně s celou rodinou. Registrace na soutěžní Volkswagen Maraton Praha byla uzavřena!
 
Zatímco posledně zmiňovaný závod tvoří, co se délky tratě týče, právě desetinu onoho hlavního závodu, toho se letos (pokud jste se tedy nestihli včas zaregistrovat a vyzvednout si startovací číslo a balíček) budete moci už zúčastnit jen jako diváci. Během maratónské neděle, kdy proběhnou i další soutěžní běhy, se také můžete zúčastnit ranní Maratonské mše. Ta se bude konat od 7.30 v kostele sv. Kříže na Novém Městě.
 
Hlavní závod startuje v neděli v 9.00 na Staroměstském náměstí, stejně tak i štafetový maraton firem. Společně s nimi vyběhnou i studenti účastnící se Univerzitního maratonu a o čtvrt hodinky později se na start připraví i rodinky. Kromě již zmíněné sobotní hromadné procházky se psy a in-line jízdy ve Stromovce, se můžete i v neděli ráno projít společně se svými spoluobčany Prahou. Na dvou kilometrovou procházku se dav vydá v 9.12 taktéž ze Staroměstského náměstí, více info ZDE.
 
Dopravní informace: než se o víkendu vydáte do města autem, nezapomeňte se seznámit s uzavírkami, které se nebudou týkat pouze centra města. Seznam uzavřených silnic v několik městských částech, najdete ZDE. O zákazech parkování a dalších omezeních se dozvíte ZDE. Informace k dopravní situaci v Praze se o víkendu také bezplatně dozvíte na speciální telefonní infolince s číslem: 800 165 102.
 
 
Po maratonu oslavy
Až se v neděli proběhnete, projdete nebo se jinak sportovně vyžijete, můžete se ještě jednou vrátit na Staroměstské náměstí. Celé odpoledne zde bude probíhat od 14.00 do 22.00 happening oslavující výročí našeho vstupu do Evropské unie. Letošní oslavy Dne Evropy chtějí také připomenout nikdy nekončící boj proti chudobě a sociálnímu vyloučení.
 
Během odpoledne vystoupí řada zahraničních i českých kapel. Do Prahy přijedou rakouští beatboxeři Bauchklang, návštěvníkům oslav zahrají Gulo Čar a The Tap Tap Šimona Ornesta. Na náměstí vystoupí také báječný divadelní soubor Buchty a Loutky a stepařská skupina Wings. Podrobnosti o programu najdete ZDE.
 
Pochodem za legalizaci
V sobotu po obědě projde Prahou průvod nazvaný Million Marihuana March. Přestože možná nepatříte k příznivcům všestranného využití rostliny zvané konopí a necítíte bezprostřední potřebu demonstrovat za její legalizaci, mohly by vás zajímat alespoň některé její bohulibé vlastnosti. Je-li tomu tak, neváhejte se odpoledne plného hudby a plamenných i zasvěcených projevů zúčastnit. Rozhodně se dozvíte něco nového a dost možná i překvapivého.
 
Na Parukářce, kam se průvod vycházející v 13.00 z Karlova náměstí přesune, bude kromě hudební produkce připraven i program pro děti a navštívit zde můžete také konopný trh, který představí řadu výrobků z konopí včetně nejrůznějších lahůdek a kosmetiky. Podrobnosti o celé akci najdete ZDE.
 
foto zdroj: praguemarathon.com
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>