Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MALUJEME PO SÍTI: Z TRUHLY NAŠICH PRABABIČEK

2010-06-17 12:03

9.6.2010–31.10.2010

Výstava vítězných prací mezinárodní dětské výtvarné soutěže

 

Prostor: Musaion - Národopisná expozice NM, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Jak vypadá svět našich předků viděný očima nejmladší generace? Jaký mají dnešní děti vztah k lidové tradici, folkloru a kulturnímu dědictví tradičního venkova? Jak si děti z nejrůznějších zemí a kultur představují obživu, zvyky a tradice svých prababiček? Na tyto otázky přináší odpověď výstava s názvem Malujeme po síti: Z truhly našich prababiček, která se koná v Musaionu - Národopisném muzeu Národního muzea.

Výstava Malujeme po síti: Z truhly našich prababiček představuje vítězné práce jubilejního 15. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže s etnografickou tématikou. Národní muzeum ji pořádá ve spolupráci s Českým rozhlasem. Soutěže se zúčastnilo celkem 3 000 dětí z celé České republiky a zahraničí - Indonésie, Indie, Keňi, Dánska, Ruska, Běloruska, Litvy, Bosny a Hercegoviny a Slovenska. Výstava představuje tři stovky vítězných prací, vybraných odbornou porotou složenou z významných osobností kulturního života České republiky, jakými jsou výtvarníci Adolf Born, Lucie Seifertová, Igor Korpaczewski a Kamil Hlubuček, herečka Naďa Konvalinková, moderátor Václav Žmolík či prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Práce zobrazují představy dětí o životě jejich předků v minulých staletích, vyhlašované ve třech kategoriích: kresba, rukodělná práce a počítačová grafika a animace. Výtvarná zpodobnění kouzla minulých věků poslaly jak jednotlivé děti, tak i kolektivy ze škol, zájmových kroužků, různých typů dětských sociálních zařízení či dokonce z nemocnic. Vítězné práce v kategorii kresba a rukodělná práce budou na výstavě představeny v originále, počítačové grafiky a animace pak budou promítány videoprojekcí na plazmové obrazovce.

V rámci výstavy je pro dětské návštěvníky zdarma připraven cyklus výtvarných dílen a workshopů, které jsou v Musaionu pořádany každou sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.

 

 

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>