Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Malenga - socha (2)

2014-03-09 18:24

17.12.2013 - 30.3.2014
Africké sochařské umění se představí ve skleníku Fata Morgana. Pod záštitou Portugalského centra v Praze zde svá díla vystaví mosambický umělec Malenga. Sochař vystaví výběr ze svých děl v České republice vůbec poprvé. Nenechte si ujít unikátní výstavu v prostředí tropického skleníku.

Od 17. prosince 2013 do 30.3. 2014 se v prostředí skleníku Fata Morgana uskuteční výstava mosambického sochaře Malengy s názvem "Malenga - socha".
Sochař vystaví výběr ze svých děl v České republice vůbec poprvé.

Ve své tvorbě se tento autor zaměřuje na přetváření dřeva v umělecké objekty a inspiruje se především svými kořeny. Malenga totiž pochází z mosambického kmene Makonde, který se tradičně věnuje sochařství.

Malenga vystudoval malbu nejdříve v Maputu v Mosambiku, následně navštěvoval Centrum umění a vizuální komunikace v Lisabonu a Akademii výtvarného umění v Portu v Portugalsku.
Vystavuje v rámci kolektivních výstav od roku 1992 a samostatně od roku 2005 (Mosambik, Portugalsko, Švědsko). Jeho tvorba je zastoupena v různých soukromých sbírkách v Portugalsku a zahraničí.
V jeho dílech naleznete jak abstraktní tak figurální tvorbu.

Výstava se uskuteční pod záštitou Portugalského centra v Praze  - Instituto Camoes Praga

Portugalské centrum – Instituto Camões v Praze (Centro de Língua Portuguesa)
je výsledkem dohody o spolupráci mezi Karlovou univerzitou a Institutem Camões Portugal. Působí v oblasti jazykového a kulturního vzdělávání s cílem šířit portugalský jazyk a kulturní rozmanitost portugalsky mluvících zemí (zejména Portugalska, Brazílie, Angoly a Mozambiku). Kulturní program zahrnuje přednášky, tematické akce, koncerty, filmové projekce a další. Knihovna nabízí výběr beletrie, odborné literatury, materiály ke studiu a výuce portugalštiny, slovníky, audio a video. IC Praga pořádá jazykové i specializované semestrální kurzy pro studenty i širokou veřejnost, vedené českými lektory a rodilými mluvčími. Portugalské centrum poskytuje poskytuje podporu všem, kdo se rozhodli rozvíjet své jazykové a kulturní znalosti a začlenili se tak do rozsáhlého společenství více než 230 000 000 lidí na pěti kontinentech, které spojuje jeden jediný jazyk – portugalština.

Více informací o institutu najdete na http://www.institutocamoes-praga.cz/ 

Komentáře (2)

more @ games.lol 2021-06-28 09:54:54
While I was browsing this article pop up in my computer and that is why I am here. At first, I was very annoyed because I dont have interest in this kind of stuff.But after I read the entire content, I amazed because Czech Republic have this type of event every year.
this video 2021-06-28 09:46:59
All I wanted to say is thank you for posting this article. I wish I could join this kind of event. No problem if the event is in my country. As long the discussion are mostly the same. I'm all good. Hopefully it will happen soon. Anyway, can I also post something here? Send me a reply if its ok.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>