Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Malenga - socha

2014-03-09 18:24

17.12.2013 - 30.3.2014
Africké sochařské umění se představí ve skleníku Fata Morgana. Pod záštitou Portugalského centra v Praze zde svá díla vystaví mosambický umělec Malenga. Sochař vystaví výběr ze svých děl v České republice vůbec poprvé. Nenechte si ujít unikátní výstavu v prostředí tropického skleníku.

Od 17. prosince 2013 do 30.3. 2014 se v prostředí skleníku Fata Morgana uskuteční výstava mosambického sochaře Malengy s názvem "Malenga - socha".
Sochař vystaví výběr ze svých děl v České republice vůbec poprvé.

Ve své tvorbě se tento autor zaměřuje na přetváření dřeva v umělecké objekty a inspiruje se především svými kořeny. Malenga totiž pochází z mosambického kmene Makonde, který se tradičně věnuje sochařství.

Malenga vystudoval malbu nejdříve v Maputu v Mosambiku, následně navštěvoval Centrum umění a vizuální komunikace v Lisabonu a Akademii výtvarného umění v Portu v Portugalsku.
Vystavuje v rámci kolektivních výstav od roku 1992 a samostatně od roku 2005 (Mosambik, Portugalsko, Švědsko). Jeho tvorba je zastoupena v různých soukromých sbírkách v Portugalsku a zahraničí.
V jeho dílech naleznete jak abstraktní tak figurální tvorbu.

Výstava se uskuteční pod záštitou Portugalského centra v Praze  - Instituto Camoes Praga

Portugalské centrum – Instituto Camões v Praze (Centro de Língua Portuguesa)
je výsledkem dohody o spolupráci mezi Karlovou univerzitou a Institutem Camões Portugal. Působí v oblasti jazykového a kulturního vzdělávání s cílem šířit portugalský jazyk a kulturní rozmanitost portugalsky mluvících zemí (zejména Portugalska, Brazílie, Angoly a Mozambiku). Kulturní program zahrnuje přednášky, tematické akce, koncerty, filmové projekce a další. Knihovna nabízí výběr beletrie, odborné literatury, materiály ke studiu a výuce portugalštiny, slovníky, audio a video. IC Praga pořádá jazykové i specializované semestrální kurzy pro studenty i širokou veřejnost, vedené českými lektory a rodilými mluvčími. Portugalské centrum poskytuje poskytuje podporu všem, kdo se rozhodli rozvíjet své jazykové a kulturní znalosti a začlenili se tak do rozsáhlého společenství více než 230 000 000 lidí na pěti kontinentech, které spojuje jeden jediný jazyk – portugalština.

Více informací o institutu najdete na http://www.institutocamoes-praga.cz/ 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>