Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Otevřená scéna - prostor pro spontánní činosti (26)

2013-07-16 10:12

Magistrála = Nová pražská třída

Proměňme spolu nejrušnější pražskou křižovatku v kulturní scénu!

26.7. – 10.8. 2013
Otevřená scéna I.P. Pavlova
Prostor pro spontánní činnosti


Organizátor: CCEA - Centre for Central European Architecture, o.s.

Centrum středoevropské architektury (CCEA) na dva týdny uzavře část nejfrekventovanější pražské tepny. Během akce zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, autorská čtení, trhy a taneční vystoupení. Cílem akce je poukázat na neudržitelný stav v okolí magistrály a nabídnout nové možnosti jejího využití jakožto městského bulváru.

Usilujeme o změnu magistrály na městskou třídu - prostředí, kde se mísí auta, chodci, cyklisti, autobusy či tramvaje, kde jsou přes cestu přechody, kde jsou vysazeny stromy, instalovány lavičky, parter je zaplněn bary, restauracemi, obchody, galeriemi i novými veřejnými městskými stavbami.

Tématu pražské magistrály a možnostem její přeměny se CCEA aktivně věnuje od roku 2010. Nejprve jsme otevřeli diskuzi o transformaci pražské magistrály na poli magistrátu, postupně se jednání přesunula na jednotlivé městské části a z těchto jednání vzešla v roce 2012 Iniciativa pro humanizaci magistrály mezi MČ Praha 2, Praha 4 a Praha 7. Letos diskuzi přivádíme do ulice, přímo na nejfrekventovanější místo severojižní spojky I. P. Pavlova.

Otevřenou scénu zahájí výtvarná performance Patrika Hábla, který skrze velkoplošnou malbu vytvoří nové prostředí - podklad pro spontánní činnosti.

    Za pomocí performancí, uměleckých intervencí, výstav a happeningů pražských kulturních iniciativ a občanů dojde k nové interpretaci pražské magistrály.Budou zde umístěny dočasné instalace, prodejny a servisy. Během dvou týdnů zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, čtení, trhy a taneční vystoupení. Prostor bude zpestřen městkou zelení. Veřejnost bude vítána ke spoluúčati na programu, vlastním vystoupením či vyjádřením se k proměně magistrály jak přímo na I.P. Pavlova do Knihy velkých změn, tak skrze blog či facebook

 Novou podobu magistrály svojí účastí podpořili například  DJ Lumiere, který zahraje 29.7. nebo Prague Modern Concert 27.7. Tři večery budou patřit filmovému promítání v režii kina Aero. Kromě hudebních a tanečních vystoupení, debat a workshopů se v rámci otevřené scény uskuteční 31.7. bleší trh Super sekáč na Magistrále a 3.8. Dyzajn na Ípáku. Pro děti jsou na programu například prostorové hry s uměleckou skupinou Strašné dítě, či výtvarné dílny s Marií Vymazalovou). Navíc každý den v 19 00 se může veřejnost zapojit do Flash mobu. (Flash mob je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenku (stejné oblečení, chování apod.)Všechna vystoupení jsou pro veřejnost zdarma.

Testujeme novou podobu magistrály!

Aktivity v rámci Otevřené scény I.P.Pavlova:
Workshopy tvůrčího psaní, fotografie, znakové řeči,...
Tvůrčí dětské dílny
Koncerty
Filmová promítání
Taneční vystoupení
Diskusní stoly  
Módní přehlídka
Kurz  jógy
Trhy
Půjčovna kol
Kavárna, sandwich bar
atd…

blog:
http://novamagistrala.wordpress.com
www.facebook.com/MagistralaNovaPrazskaTrida
12

Komentáře (26)

It's late finding this act. At least, it's a thing to be familiar with that there are such events exist. I agree with your Blog and I will be back to inspect it more in the future so please keep up your act.
Zonnepaneel installateur Dessel 2022-01-09 09:56:41
Hey, great blog, but I don’t understand how to add your site in my rss reader. Can you Help me please?
I truly like you're composing style, incredible data, thankyou for posting.
A great website with interesting and unique material what else would you need.
Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post.
I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one
Zonnepaneel installateur Borsbeek 2022-01-09 09:41:16
Great Article it its really informative and innovative keep us posted with new updates. its was really valuable. thanks a lot.
Zonnepaneel installateur Bornem 2022-01-09 09:39:37
I was surfing net and fortunately came across this site and found very interesting stuff here. Its really fun to read. I enjoyed a lot. Thanks for sharing this wonderful information.
Zonnepanelen installateurs Lier 2022-01-09 09:37:04
I surely acquiring more difficulties from each surprisingly more little bit of it
Zonnepaneel installateur Boom 2022-01-09 08:40:16
I feel a lot more people need to read this, very good info! .
Zonnepanelen installateurs 2022-01-09 08:37:02
Your site is truly cool and this is an extraordinary moving article.
Zonnepanelen installateurs Genk 2022-01-09 08:35:23
Hi! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and new initiatives in the same niche. Blog gave us useful information to work. You have done an amazing job!
Zonnepaneel installateur Berlaar 2022-01-09 08:33:48
It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I've read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or suggestions. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it!
Zonnepanelen installateurs Geel 2022-01-09 08:32:12
Two full thumbs up for this magneficent article of yours. I've really enjoyed reading this article today and I think this might be one of the best article that I've read yet. Please, keep this work going on in the same quality.
Zonnepaneel installateur Boechout 2022-01-09 08:30:34
I think it could be more general if you get a football sports activity
I don’t think many of websites provide this type of information.
It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I've read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or suggestions. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it!
Zonnepaneel installateur Balen 2022-01-09 08:16:16
I liked your article and I hope you will have many entries or more
If your looking for Online Illinois license plate sticker renewals then you have need to come to the right place.We offer the fastest Illinois license plate sticker renewals in the state.
A good blog always comes-up with new and exciting information and while reading I have feel that this blog is really have all those quality that qualify a blog to be a one.
Hi to everybody, here everyone is sharing such knowledge, so it’s fastidious to see this site, and I used to visit this blog daily
Zonnepaneel installateur Arendonk 2022-01-09 08:06:43
I enjoy it for creating the details, keep up the truly amazing perform continuing
Zonnepanelen installateurs Leuven 2022-01-09 08:01:18
I think about it is most required for making more on this get engaged
This is a fabulous post I seen because of offer it. It is really what I expected to see trust in future you will continue in sharing such a mind boggling post
12

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>