Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Letní Letná, cirkus pro celou rodinu

2012-08-22 09:31

Kabaret, akrobatické veletoče, tanec, cirkusové kousky. Nový cirkus je kombinací pouličního divadla, adrenalinových výkonů a hudebních a tanečních výstupů. Už poněkolikáté mu patří poslední dva týdny v srpnu prostor na Letné. Přijedou soubory z Francie, Kanady, ale představí se i řada sobourů z České republiky se svými pozoruhodnými projekty. Nechte se pozvat na Letní Letnou od 19. srpna do 2. září.

Festivalové entrée zdarma
Program festivalu Letní Letná začne jako obvykle průvodem. Ten vyrazí v neděli v 19. srpna ze Špejcharu a slibuje velké odhalení na konci cesty. Tou budou návštěvníky provázet známé umělecké skupiny jako V.O.S.A. Theatre, Orchestrion Petra Píši a řada dalších. Cíl cesty je jasný, park na Letné, kde na čtrnáct dní vyrostou cirkusová šapitó. O zahajovací večer byl loni velký zájem, takže je dobré počítat s tím, že ne vždy uvidíte na program, ale za tu atmosféru to určitě stojí.

Představení budou probíhat denně od 11.00 do 21.00. Festival navštíví jak soubory ze zahraničí, tak místní. Velká očekávání vzbuzuje kabaret LACRIMAE, který vznikne pouze pro festival sloučením tří souborů: Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin Caha z Francie a Cirk La Putyka z ČR. Kabaret bude režírovat Rosťa Novák, principál Cirku La Putyka.


Ukázka z nového představení KNITTED PIECE švédského souboru Cirkus Cirkör

Poprvé do Prahy přijede kanadský soubor 7 Fingers. Diváci na Letné uvidí jeho představení La Vie, které předvede esenci nového cirkusu v kombinaci akrobatických prvků, tance, kabaretu a živé hudby. "Představení je plné neočekávaného, šíleného, nepříčetného a zároveň překvapivě dojemného. La Vie se odehrává v očistci fantazie, kde hříšníci padají, žonglují, šplhají, létají, zpívají a žertují, aby se dostali z pekla. Ďábelský konferenciér vládne pevnou rukou v tento soudný den. Dokonce i diváci nejsou v bezpečí, když váží jejich duše," uvádí pořadatel v popisu k představení. Je tedy určitě na co se těšit.

Na festival Letní Letná můžete vzít samozřejmě i děti.  Dvě představení chystá divadlo Kaká, které před dvěma lety založily dvě sympatické studentky DAMU. My jsme jejich pohádky viděli loni na Vyšehrátkách a můžeme je doporučit i pro nejmenší děti. Nebudou ale jediné, kdo bude na festivalu hrát dětská představení, zajít můžete také na Divadlo Koňmo, Cirkus Žebřík, Cirkus Sacra a další. Za dětská představení zaplatíle 70 korun, rodinné vstupné pro 4 osoby je 240 Kč

Děti od šesti let můžete umístit na Letní Letňák, což je netradiční příměstský tábor, na kterém se děti naučí základy herectví, žonglování, výtvarných aktivit, či práce s hlasem. Přihlášku a další podrobnosti najdete TADY. Děti se můžou zůčastnit i výtvarných dílen a dalšího doprovodného programu. Více najdete TADY 

Ceny vstupenek se pohybují od 200 do 500 za představení. Celý program festivalu Letní Letná najdete TADY.


Upoutávka na letošní ročník festivalu Letní letná 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>