Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Přírodní koupaliště v Praze (2)

2011-06-22 00:00

Pařáky z lidí blázny činí a všechny k vodě žene žár. Plavců na koupalištích přibývá, teploty stoupají a bude ještě hůř. Připravili jsme pro vás kompletního průvodce po přírodních koupalištích v Praze.

Žluté lázně
Plavců je v podolských žlutých lázních jako ve Vltavě lososů aneb jsou v menšině. Z vlastní zkušenosti ale vím, že odpor k vltavské vodě je sprostý předsudek. Podle hygieniků je voda v řekách rok od roku čistší a paradoxně k tomu přispěly i povodně. Pro neplavce připravili správci lázní řadu suchozemských povyražení. Kvalitní bufíky i dvě restaurace jsou samozřejmostí. Večer se tu pořádají tančírny s pestrým repertoárem od latiny po reggae. Vedle lodiček tu půjčují i motorové čluny a ke každému hřišti vám samozřejmě zapůjčí i sportovní náčiní. Do žlutých lázní se můžete nově přepravit i pomocí přívozu.

„Dohodli jsme se s provozovatelem přívozu na Smíchově a věříme, že nový dopravní prostředek bude v permanenci. Dospělým urychlí leckdy zdlouhavou cestu autem nebo tramvají, děti určitě ocení malé dobrodružství na hladině Vltavy,“ dodává Petr Benáčan, obchodní ředitel společnosti Taiko. Cena přívozu zůstane stejná jako v loňském roce. Dospělí zaplatí 20 korun, případně mohou využít lístek na MHD za 26 korun. Kola, psi, kočárky a děti do 10 let mají tuto službu zdarma. Od letošní sezóny je vstup do Žlutých lázní 80Kč pro dospělé a pro děti, studenty, důchodce, ZTP a ZTP/P 40Kč. Čili dvojnásobný oproti dřívějšku. Dětský koutek je stále zpoplatněn(50 Kč na den.Děti do 1metru vstup zdarma).

Pro další informace klikněte ZDEKoupaliště Motol
Je ideální malé koupaliště pro všechny, kdo si v Praze rádi dopřejí iluzi vesnice. Motolský rybník je skryt za houštím keřů a stromů jen pár metrů od Motolské nemocnice. Nabízí pozvolný sestup po písčitém dnu a úzký travnatý pruh pláže cca 20x60 m. K dispozici jsou nekryté sprchy, malé hřiště a bufík. Z vesnické idyly si tu ovšem musíte odmyslet hluk z nedaleké magistrály a tramvajové vozovny.

Dospělí zaplatí při vstupu 50 korun, děti 30 korun.

V SOUČASNÉ DOBĚ JE KOUPALIŠTĚ STÁLE VYPUŠTĚNÉ!!

Další informace naleznete ZDEKoupaliště Šeberák
Rybník Šeberák se nachází na pražské periferii nedaleko Kunratic. Obec Kunratice byla k Praze připojena až v roce 1968 a rybník si tak zčásti uchoval vesnický ráz. Specifikou jsou nudisté rozesetí po březích mimo placený areál. Vstup do vody je pozvolný. Břehy jsou zčásti travnaté, zčásti zavezené pískem. V placené části je bufík a malé nohejbalové hřiště. Součástí areálu je i parkoviště pro cca dvacet limuzín.

Zpestřením víkendového koupání může být návštěva 2 km vzdáleného „Vietnam townu“ s oficiálním názvem TTTM SAPA. Jde o rozsáhlé vietnamské tržiště fungující zároveň jako zábavní centrum. Dostanete tu ke koupi živé mušle, kraby, šneky a spoustu exotického ovoce. Milovníci asijské kuchyně ocení původní vietnamská jídla servírovaná na několika mističkách, ze kterých vybíráte a namáčíte a kombinujete….je to namouduši úplně něco jiného než v klasických čínských a vietnamských bufetech ve městě a je mi záhadou, proč v nich servírují taková stejnojídla, když sami jedí takové dobroty.

Vstupné do placené části je 70 korun, za dítě zaplatíte 50 korun za den.
Pozor - 15.6. hlásila hygienická stanice vodu nebezpečnou ke koupání, sledujte ZDE.

Informace o Šeberáku naleznete ZDEKoupaliště Lhotka
Lhotka je malé a silnicemi sevřené koupaliště vzdálené tři zastávky od Bráníka. Kamenné břehy se schůdkami mu dodávají ráz požární nádrže. Voda je tu ale čistá a pod stromy je poměrně velká travnatá plocha. K dispozici je dětské hřiště, pískoviště, stolní tenis, stánek se zmrzlinou a za převlékárnami je příjemná restaurace se zahrádkou.

Další informace naleznete ZDEKoupaliště Džbán

Koupaliště Džbán bylo nějaký čas nepřístupné a v jeho areálu rejdily bagry. Dnes už se ale můžete opět koupat. Otevřeno je od 9.30 do 20.00, vstupné 50 (70) korun dospělí a 30 korun dítě.

Více se dozvíte zde.

Pokud si chcete ve zmíněných kokupalištích kvalitu vody , doporučujeme navštívit aktualizované stránky pražské hygienické stanice. Test kvality vody si případně můžete udělat sami. Když naplníte umělohmotnou láhev vodou, necháte ji 20 minut na slunci a na hladině se vytvoří zelený proužek, je velká pravděpodobnost, že voda obsahuje sinice.

Fotoreportáž z AQUAPARKU ČESTLICE zde 
Pokud dáváte přednost bazénům s vyhřívanou vodou klikněte zde 
Test Barrandovského aquaparku čtěte zde
   
Článek o písečném koupališti Lhotaturban

Komentáře (2)

Balloons near me barrington 2020-08-07 10:48:11
Birthday Balloon Delivery | Balloons Decoration for Party Near Me: Whether you’re looking for a fancy balloons or delivery for your next event in Barrington, Evanston, Schaumburg, or Buffalo Grove, we can help spruce up your decoration with the right kind of balloons.
maruš 2012-08-17 09:49:34
Dobrý den můžu se zeptat jestli ve motoskym kouplišti jsou sinice a takový ty potvory co jsou tam ? děkuji za odpověd:))

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>