Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Přijďte do Krymské, ať máte co vykládat vnoučatům

2013-05-17 11:00

V nejživější pražské čtvrti se v sobotu bude konat první ročník pouličního festivalu Korso Krymská. Řada muzeí bude mít vstup zdarma a korunovační klenoty budou na Hradě už jen do neděle.

Korso Krymská
Ulice Krymská je v Praze už nějaký čas stále vyhledávanějším místem. Ty, kteří zdejší atmosféru ještě neznají, jen upozorňujeme, že se nejedná o podniky pro vyšší střední třídu a nenajdete tady ani žádný luxus. Pokud jím pro vás tedy není možnost setkat se se zajímavými lidmi a jejich projekty. Je to zkrátka místo, kde se dá žít. Objevte kouzlo „ pražského Kreuzbergu“! Tuto sobotu od 11.00 Korso Krymská.


Až se vás vnuk zeptá, korso Krymská

Mezinárodní den muzeí
Tématem letošního Mezinárodního dne muzeí, který připadl na sobotu 18. května, je spojení paměti a kreativity, které jediné může znamenat společenský pokrok. Společenské změny jsou cítit na každém kroku, navštivte o víkendu muzea, abyste načerpali i něco ze svých tradic. Neobjevili jsme přehled, kde by se dali najit všechny muzea účastnící se programu Mezinárodního dne, inspiraci najdete například ZDE.

Korunovační klenoty na Hradě
Informaci, že jsou korunovační klenoty vystavené na Pražském hradě, asi nikdo díky extempore pana prezidenta neunikl. Prohlédnout si je tam můžete ještě v sobotu a v neděli. Na bezpečnostní pravidla návštěvy se informujte dopředu TADY.


Pana prezidenta klenoty nebývale zaujaly

Festival Svět knihy – masová literatura
Robert Fulghum, Stephen Clarke a řada slovenských spisovatelů, to je letošní Svět knihy. Veletrhu se zúčastní 339 vystavovatelů z 30 zemí a regionů, kteří se představí ve 192 stáncích. Letos navíc s větší pozorností k poezii. Navštívit jej můžete od 16. do 19. května, veškeré podrobnosti najdete na stránkách festivalu.

Posvícení, slavnosti, jarmark
V Bohnicích slaví 855 od posvěcení kostela Petra a Pavla. Starobohnické posvícení se bude konat v sobotu celé odpoledne od 12.00 do 18.00. program a další podrobnosti čtěte ZDE.

Jarmark se bude konat také v Písnici. Sobotní odpoledne můžete strávit společně s mažoretkami, můžete si zasoutěžit a dát si něco na zub. Podrobnosti najdete TADY.

Lysolajích se budou v sobotu konat Slavnosti Květů. V přírodní památce Housle bude připraven bohatý kulturní program, občerstvení a hlavně pěkné počasí. Plakátek k akci si přečtěte TADY.

Den Prahy 1 a den s Rychlými šípy
Pomalu končí divadelní sezóna, a proto využijte skvělé příležitosti -  V Divadlech ABC a Rokoko a v přilehlých pasážích bude v sobotu připraveno pět stanovišť, každé z nich přiblíží vybranou část Prahy 1 a nabídne zajímavý program, např. autogramiádu herců, loutková představení, prohlídky zákulisí Divadla Rokoko, výstavu historických fotografií, soutěže pro děti, výtvarné dílny a další. Podrobnosti najdete TADY.

Skauti oslavují výročí 75. let od vzniku Rychlých šípů a vy se k nim můžete v neděli přidat. Mají připraveny zajímavé soutěže a autogramiádu s herci z filmu Záhada hlavolamu. Plakátek k akci najdete TADY.

 

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>