Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kontejnery k světu

2013-05-10 14:26

10.5. - 1.6.2013

Od 10. května do 1. června se také Praha stane jedním z hostujících měst festivalu.

Kontejnery budou umístěny v lokalitách – Dejvice, Karlovo náměstí, Folimanka a Václavské náměstí (od 20.5.)

Program vždy navazuje na ráz daného místa. Představíme se vám venkovní čítárnu, jako prostor pro odpočinek, místo pro setkávání studentů napříč obory i fakultami, komunitní centrum, hudební stage, či kavárnu k světu. Nebudou chybět ani workshopy všeho druhu, diskuse, divadelní a cirkusová představení, koncerty, bojovky či cyklojízda.

Propojovacím bodem festivalu bude kontejner na Václavském náměstí odkud bude možné sledovat dění v ostatních městech.

Podrobný program naleznete na http://www.ksvetu.cz

KONTEJNERY
31 / KAMPUS K SVĚTU
Technická, Praha 6


Místem každodenně prochází a míjí se tisíce studentů. Interakce mezi studenty jednotlivých fakult a univerzit je mizivá. Ačkoli se často objevují náměty na zvýšení mezioborové spolupráce napříč fakultami k praktickým krokům dochází zřídka a málo.V srdci kampusu ČVUT vznikne místo setkávání studentů napříč fakultami, kde se lidé mají šanci potkat a navzájem se poznat. Kontejner bude umístěn před NTK, což je hlavní pulsující tepna - Živé srdce kampusu.  Naším mottem je studenti studentům, kdy samotní studenti formou prezentací, přednášek a diskuzí budou mít prostor k představení zajímavých studentských projektů ostatním. Náš kontejner bude místem pro sdílení zkušeností, znalostí a poznatků nejen ze studia a života na fakultě, ale i zahraničních stáží či volnočasových aktivit.O víkendu připravíme program pro veřejnost–taneční workshopy, letní kino nebo filmové večery. Oslovíme neziskové organizace a občanská sdružení, jejichž činnost je na Praze 6 a dáme prostor představit svoji činnost, projekty
a záměry. Půjčte si u nás koloběžku, vychutnejte výběrovou kávu nebo jen tak posedťe s přáteli na židličkách tramvajovkách.  Pro akčnější návštěvníky připravujeme kontejnerovou soutěž (objetí všech kontejneru a splnění úkolů), běhání kolem NTK, curling, aj. I v kampusu bude možné zapůjčit si festivalovou koloběžku!

32 / KONDUKTOR K SVĚTU
Václavské náměstí, Praha1


Komplexní umělecký projekt ateliéru Supermédia/ UMPRUM prochází napříč lokálním sociopolitickým prostředím. Vystupuje mimo uzavřené galerijní klima a otevírá přímou konfrontaci s veřejným prostorem prostřednictvím široké škály sobě blízkých, i ne zcela konvenčních výrazových prostředků, rozvíjí a znovu definuje původní koncept “supermédia”, pojmu v obecném povědomí před šesti lety ustaveného Federicem Diazem a Davidem Kořínkem).

OD 20. 5.- 1. 6.2013

33 / KOLOBĚŽKY K SVĚTU
Rašínovo nábřěží, Praha1


Festivalová půjčovna koloběžek - přijďte si půjčit koloběžku a objeďte s ní všechny Pražské kontejnery! Čeká vás bojová hra o ceny! Čím více kontejnerů navštívíte, tím déle si koloběžku můžete za stejnou cenu užít. Půjčovna funguje také na Folimance k světu a kampus k světu.

34 / FASHIONBOOK K SVĚTU
Karlovo náměstí, Praha 2


Fashionbook Čítarna na Karlově náměstí propojí literaturu se stylem, oživí park a podpoří mezigenerační dialog. Fashionbook.cz je jediný samostatný módní portál, na kterém má kniha svoje nezastupitelné místo a našla jej i v našem kontejneru.

35 / FOLIMANKA K SVĚTU
park Folimanka, Praha 2 - pod Nuselským mostem


Kontejner bude umístěn v parku Folimanka v blízkosti vstupu do sportovního areálu. Lokalita pod Nuselským mostem je všeobecně známá vyšším výskytem sociálně patologických jevů. Zároveň zde žijí početné skupiny cizinců a sociálně slabých rodin. Budeme se snažit pomoci při navazování nových sousedských vztahů a otevřeme diskuzi o možnostech vzájemné pomoci. Integrační centrum Praha zde plánuje v jedinečném programu představit kultury celého světa. Dále zde bude open Mic – otevřený mikrofon pro písničkáře, sousedská posezení, výtvarné a hudební workshopy a jiné volnočasové aktivity zaměřené na využití parku a přilehlých cyklostezek. Součástí večerního programu budou koncerty, promítání filmů, divadelní představení a performance.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>