Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Komiksfest 2013

2013-10-23 12:43

30.10. - 3.11.2013, Praha

Detailní rozpis programu 8. ročníku mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST! 2013, který začíná již příští středu 30. října a bude trvat do neděle 3. listopadu.
Celkem proběhne 7 výstav, řada vernisáží (vernisáž výstavy hlavního hosta festivalu, LORENZA MATTOTTIHO, proběhne v pátek 1. listopadu v Italském kulturním institutu v 18.00), divadelních představení, besed, autogramiád, výtvarných dílen a dva rozsáhlé programové bloky.

LITERÁRNĚ-HUDEBNÍ PROJEKT KAFKA 31. 10. (od 20.00) v Experimentálním prostoru NoD
= nabídne křest komiksové adaptace slavného románku Franze Kafky, knihu představí výtvarník Jaromír 99 a americký scenárista David Z. Mairowitz. Videoprojekce VJ Clad + autogramiáda + koncert KAFKA BAND (Švejdík, Neuwerth, Almela, Hradil, Jurčík + Rudiš)

KOMIKSOVÁ SOBOTA 2. 11. v MeetFactory (10.00-13.00, 15.00-24.00)
= nabídne dvě programové linie, dopolední dětské dílny, kam zveme všechny rodiče s jejich ratolestmi, odpolední a večerní program pak obsahuje projekce, besedy a také vyhlášení tradičních komiksových cen MURIEL a soutěže ARNAL o nejlepší vydaný původní autorský komiks.

*

V rámci KomiksFEST!u proběhne také BENEFIČNÍ AUKCE PRO PINK BUBBLE na podporu boje s rakovinou. Letošním partnerem projektu je společnost Wegett vyrábějící nekonvenční sedací nábytek. Benefiční sedací pytle komiksově navrhla Vendula Chalánková a Lukáš Urbánek
(Dr. Racek). Více na http://www.komiksfest.cz/2013/benefice

8. ročník mezinárodního komiksového festivalu KomiksFEST!, jehož mottem je heslo
„Komiks unlimited!“, proběhne ve dnech 30. 10.–3. 11. 2012 v Praze.
Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Wacom a Wegett.


KOMIKSFEST! 2013 – PROGRAM 8. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO KOMIKSOVÉHO FESTIVALU

středa 30.10.
18.00    8 komiksů na jedno velké téma aneb jak široké pole působení to může být
Představení projektu ateliéru Komiksu a ilustrace pro děti z Fakulty umění a designu na Západočeské univerzitě pod vedením Báry Šalamounové
Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1
18.00    Alejandro Jodorowsky ve filmu a komiksu
Promítání dokumentárního filmu Souhvězdí Jodorowsky. Besedu s Antonínem Tesařem a Pavlem Kořínkem moderuje Tomáš Chlud.
Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35
19.30    Jiří Grus – Grus na periferii
Vernisáž výstavy    
Periferie Cafe, Branická 49 (do 25. 11.)
20.00    Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!
    Divadelní inscenace
(Divadlo Archa, Na Poříčí 26)


čtvrtek 31.10.
17.15    Trojkřest s Meandrem
    Křest argentinského komiksu Macanudo 4 (Ricardo Siri Liniers) a francouzských děl Profesorova dcera (Joann Sfar, Emmanuel Guibert) a SVOBODA! (Jean-Denis Pendanx, Kris). Uvede Pavel Pafko Kořínek a překladatel Richard Podaný; o plánech komiksové edice PRO EMU pohovoří nakladatelka Iva Pecháčková
Knihkupectví Krakatit, Jungmannova 14
18.30    Ticho 762 – Jak Masaryk vymyslel Československo
Vernisáž výstavy a křest knihy z nakl. Mladá fronta za účasti scenáristy a autora projektu Pavla Kosatíka
    1. Podzemní antikvariát, Hybernská 22 (do 15. 11.)
20.00    Literárně-hudební projekt KAFKA
Křest komiksové adaptace slavného románu Franze Kafky Zámek, knihu představí výtvarník Jaromír 99 a americký scénárista David Z. Mairowitz.
Videoprojekce VJ Clad + autogramiáda + koncert KAFKA BAND (Švejdík, Neuwerth, Almela, Hradil, Jurčík + Rudiš)
    Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33 (vstup 150,–)


pátek 1.11.
18.00    Lorenzo Mattotti – Oltremai
    Vernisáž výstavy za účasti autora
    Italský kulturní institut Praha, Šporkova 14 (do 22. 11.)

sobota 2.11.
Komiksová sobota v Meetfactory, Ke Sklárně 15
Dětský KomiksFEST! s Albatrosem (10.00–13.00, vstup pro děti 30,–)

Postavte si s doktorem Rackem svůj kajak a vyhrajte s ním nejlepší závod sezóny na KomiksFEST!u (Lukáš Urbánek). V dílničce se Surim & Katou vymyslete a nakreslete podle vlastní fantazie komiksového superhrdinu. (Libor Drobný), v Komiksových výpravách do minulosti si přijďte vyzkoušet dotvořit komiksy, které nás přenesou do bednářské dílny, na dvorek za řezníkem nebo do středověkého města za husity (Klára a Honza Smolíkovi), Časostrojem zkuste pro zábavu změnit posloupnost a zjistíte, co se stane s příběhem (Renáta Fučíková), nebo vyzkoušejte digitální skicování (WACOM). A jako tradičně si můžete nakreslit komiksovou placku a vyhrát spousty zajímavých knih.

KOMIKSOVÁ SOBOTA – HLAVNÍ PROGRAM v Meetfactory
(15.00–24.00, vstup 50,-)

Velký sál
15.00    Československo 38–89
Prezentace projektu školní výukové počítačové hry o našich totalitních dějinách
(Richard Alexander a Ticho 762)
16.00    Křest komiksu Candide Karla Jerieho
16.30    Křest komiksu Divočina Mikuláše Podprockého
17.00    Komiksy Top Cow očima jejich výtvarníka Marco Turiniho
    Spojeno se křtem knihy E.V.A.
18.00    Sigbjørn Lilleeng a Lukas Jüliger
    Beseda o výstavě Světy pod povrchem v MeetFactory
19.00    Lorenzo Mattotti
    Beseda s italským výtvarníkem
20.00    Komiksové ceny MURIEL 2013
Slavnostní předání tradičních cen v deseti kategoriích
21.30    Vyhlášení vítěze soutěže ARNAL
22.00    Volemanovy Voči
Krátký film na motivy komiksových příběhů Jiřího Gruse, režie: Jan Cechl
22.30    R.A.W. battle
    Výtvarný soubor, DJ Jana Kománková


Divadelní sál
15.00    Bohouš a Dáša mění svět
Workshop a vyhlášení vítězů celorepublikové školní soutěže, pořádá Člověk v tísni
16.00    Bílá paní na hlídání
Vhrsti a režisér Petr Friedl představí animovaný film a stejnojmennou komiksovou knihu
17.00    Pavel Trnka a Caves
    Prezentace komiksového časopisu
18.00    Tintin rasista
Komiksová analýza Tintina v Kongu (Michal Uhl)
19.00    Sex, násilí a Borgia
    Vydavatelství CREW o Jodorowského historické brutalitě
20.00    Bäm fanzine a česká scéna
    Nový komiksový fanzine a aktuální trendy domácího komiksu
(Marek Menke, Vojtěch Čepelák)
21.00    Kája Saudek: Lepší než Moebius a Kirby
    Vzestup a pád Krále českého komiksu (Vojtěch Čepelák)
22.00    Chico e Rita
    Promítání španělského animovaného filmu

PLUS výstava Světy pod povrchem (Lukas Jüliger, Sigbjørn Lilleeng, Pavel Trnka a časopis Caves)
PLUS výstava ARNAL 2013
PLUS prezentace tabletů a dalších vychytávek pro výtvarníky – Wacom
PLUS workshop Recykliteratura (nakladatelství Lipnik)
PLUS stánky nakladatelů, prezentace nových knih, trička, placky, tisky, tašky


neděle 3.11.
13.00    An Introduction to Norwegian Comics
Přednáška teoretika komiksu Kristiana Hellesunda o překladovém norském komiksu, host Sigbjørn Lilleeng.
    Týnská literární kavárna, Týnská 6
17.00    Paul Gravett: 1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřete
    Křest knihy a beseda s autorem
    Comicspoint, Anglická 14

http://www.komiksfest.cz
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>