Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kolem světa - cestovatelský festival (3)

2014-03-09 18:54


* 15-16.3.2014*
KD Ládví a Multikino Ládví, Praha

www.kolemsveta.cz

 Vstupné
Dopolední blok 250 Kč
Odpolední blok 250 Kč
Sobota celý den 300 Kč
Neděle celý den 300 Kč
Sobota + neděle 490 Kč

Největší cestovatelský svátek opět v Praze

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst, cestovatelská setkání. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v Čechách – festival Kolem světa. O víkendu 15. – 16. března přivítá KD Ládví a Multikino Ládví opět tisíce návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.

Může jet trabant napříč kontinenty? Jak se stopuje v Ekvádoru? Kde žije tajemný lid Kwaio? Proč se do chichi (kukuřičný zkvašený nápoj) dávají mravenci? Co si lze koupit na největší tržnici padělků na světě? Je možné plavat mezi piraňami? Jak vypadá pohled z ptačí perspektivy na Velký bariérový útes? Proč si Barmánky na tváře malují bílé kruhy? Jak chutnají „zelené palačinky“ dadar, zeleninové taštičky samosa nebo pražené konžské housenky? Nejznámější cestovatelé, fotografové, spisovatelé a všichni, kdo mají blízko k cestování všeho druhu, budou sdílet své zážitky, poznatky i vášně třetí březnový víkend na Festivalu Kolem světa v Praze.

Pokud nejste z Prahy, můžete navštívit i regionální festivaly KOLEM SVĚTA v Olomouci (28.-29.3.) a v Plzni (11.-12.4.2014).

„Když jsem festival zakládal, jsem ani nedoufal, že bude tak úspěšný a pro lidi důležitý. Dnes, po 10 letech jeho existence, je to jedna z největších cestovatelských událostí roku, na kterou se sjíždějí lidé ze všech koutů republiky. Doufám, že i letos bude inspirovat k cestování a zároveň přinášet osvětu o jiných, často ohrožených kulturách a přírodních krásách,“ vysvětluje Karel Wolf, zakladatel festivalu.
Program přednášek bude bohatý. Nebudou chybět krásy Himaláje, nedostupných míst Barmy, Jižní Ameriky, ani opomíjeného Zimbabwe. V rámci festivalu bude promítnut také nejnovější film Dana Přibáně „Trabantem až na konec světa“.

Mezi projekcemi vystoupí tanečníci a hudebníci z Asie, Indie i Orientu – představí se např. bubeníci z Konga, tanečnice z Indonésie, Vietnamu, tanečník z Kapverdských ostrovů a řada dalších.
„Tradiční řemesla jako například indonéskou batiku či výrobu afrických šperků si můžou vyzkoušet návštěvníci přímo na místě. Čepice z alpaky, náušnice z peruánských kamenů nebo svazijské dekorativní svíčky si pak mohou také koupit přímo na stáncích,“ dodává Karel Wolf.

Všichni návštěvníci festivalu se také mohou zúčastnit slosovatelné ankety o hodnotné ceny.
Přijďte navštívit největší cestovatelský svátek – festival KOLEM SVĚTA. Přesný program naleznete na webu www.kolemsveta.cz.

Komentáře (3)

mouse simulator 2021-06-28 10:23:40
This is another exciting adventure! We've been there last 2017 with my wife and we really enjoyed our stay there. I highly recommend this spot if you are an adventurous person. They have a lot of spots that surely exciting. Anyways, looking forward to visiting there soon. Rock on folks!
emulatorpc.com/carx-drift-racing/ 2021-06-28 10:16:43
Me and my friends supposed to be going to Prague, but due to pandemic and lockdown, we decided to postpone the travel. Maybe this year we can continue the exciting trip to Prague. We're just hoping they already accepting guests this time. we are not really sure, we contacted customer service but there is no response yet.
Bedding sets nz 2020-01-20 06:10:58
Hand Embroidered Linens | Luxury Linens | Cot Bedding Sheets NZ: Find the finest handcrafted custom linen work, cotton bedding set, and cot sheets in NZ at Indian Summer Linen. We offer a wide variety of products that will complete your linen collection.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>