Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Navštivte zámek Troja a pomozte mu po záplavách (1)

2013-06-13 23:59

Voda pomalu opadává a zaplavené oblasti se dávají znovu dohromady. Pomůžete jim i tím, že je navštívíte. Přestože v Trojském zámku utrpěli škodu, která s vyšplhá k 30 miliónům, už otevřeli dveře návštěvníkům. Stejně tak vytopené sklepy některých podniků v Karlíně. Zatímco kino Atlas rekonstruuje do 24. června, v Mlsné Kavce povodeň provoz neohrozila.

Expozice v Trojském zámku
Obě expozice - Benátské hutně tvarované a České řezané sklo ze sbírek UPM (16. - 19. století) a Vášeň, sen a ideál / Česká secesní plastika v Trojském zámku jsou od 11. 6. opět přístupné.  Návštěvou zámku a expozic pomůžete obnově zaplavených objektů v areálu zámku. Více ZDE.

Mlsná kavka
Pokud jste ještě neochutnali speciality místní vegetariánské kuchyně, navštivte restauraci Mlsná Kavka na kraji Karlína teď. I jim pomůžete k rychlejší obnově provozu po povodni, kterou jim způsobila poslední průtrž, která přišla až po hlavní povodňové vlně.  Lákavé a cenově vstřícné menu najdete na stránkách restaurace.

Kavárna Potmě
Na Ovocném trhu za Stavovským divadlem opět po roce “vyrostla“ kavárna, ve které si můžete kávu vypít úplně potmě. Nahlédněte do světa, kam světlo neproniká, a vyzkoušejte, jak fungují vaše ostatní smysly. Podrobnosti najdete TADY.

Kašpárkohraní
Největší rodinný festival, jak jej pořadatelé prezentují, Kašpárkohraní, měl být původně ve Stromovce. Ale člověk míní a povodně mění, takže se chystejte před oboru Hvězda. Bude se konat v neděli odpoledne a hlavní hvězdou festivalu je samozřejmě kapela Kašpárek v rohlíku. Program a další informace najdete TADY.


Loni bylo Kašpárkohraní u Džbánu

Žižkov sobě
Program pro děti chystá také tradiční žižkovská akce Žižkov sobě. V pátek dopoledne vystoupí Bratři v tricku na Dětském hřišti pod Parukářkou. V sobotu se pak můžete vydat do parku Židovské pece, nebo na náměstí Jiřího z Poděbrad.


A takhle to vypadalo při videomappingu loni na náměstí Jiřího z Poděbrad 

kaca

Komentáře (1)

Martin 2013-06-14 12:22:53
Doufám, že bude co nejvíce pomocníků podívejte se jak je krásný http://www.toulejse.cz/tipy-na-vylety/hrady-a-zamky/praha-hl-m/praha/troja-zamek

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>