Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Děti
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Praha má nový Karlův most, je celý postaven z kostiček LEGO®

2013-11-12 19:59

V Praze byl dnes slavnostně odhalen nový Karlův most. Neklene se však nad Vltavou, ale je ve společnosti 3000 dalších exponátů vystaven v muzeu kostek. Pro jeho stavbu nebylo také použito ani jedno vajíčko, nýbrž úctyhodných 100 000 kostiček LEGO. Věrná replika jedné z nejvýznamnějších staveb české historie měří pět metrů. Model Karlova mostu se tak stal největším LEGO modelem této stavby na světě. Za přítomnosti významných hostů ho autor Eduard Hýbler představil v prostorách LEMI – obchodu LEGO® stavebnic a muzeu kostek. Pro všechny návštěvníky bude k vidění od úterý 12. listopadu 2013.

V pondělí 11. listopadu 2013 večer byl v muzeu kostek na Národní třídě slavnostně odhalen největší LEGO model Karlova mostu na světě. Za asistence autora modelu Eduarda Hýblera byla velkolepá zmenšenina jedné z nejslavnějších staveb české historie poprvé představena veřejnosti.  Stavba takto náročného modelu trvala autorovi přibližně 200 hodin a použil na ni zhruba 100 000 kostiček LEGO. „Všechny známé stavby světa už svůj LEGO model mají. Přišlo mi škoda, že Karlův most, jedna z nejúžasnějších staveb České republiky, svůj model zatím nemá. Tak jsem tuto křivdu napravil,“ říká pyšně Hýbler. LEGO verze mostu má víc než 5 metrů a tvoří ji Staroměstská mostecká věž a 11 oblouků.

Největší LEGO model Karlova mostu na světě mohou návštěvníci obdivovat v LEMI – obchodu LEGO® stavebnic a muzeu kostek na Národní třídě spolu s dalšími 3 000 LEGO modely. Zde si také mohou koupit buď celé stavebnice LEGO nebo nově i samostatné kostičky a komponenty k rozšíření nebo doplnění jejich modelů.

Model je ohromný. Mně i dětem se most moc líbí, hlavně všechny ty detaily. Prý si musíme Karlův most také postavit doma. Možná to zvládneme, ale v mnohem menším měřítku,“ komentuje jedna z prvních návštěvnic muzea, která model viděla.

LEMI – obchod LEGO® stavebnic a muzeum kostek je svou velikostí a počtem vystavovaných LEGO exponátů největší soukromou sbírkou LEGO modelů nejen v České republice, ale i na světě. Specializuje se na historii stavebnice LEGO a nabízí návštěvníkům 3000 vystavených unikátních modelů na 340 m2. Najdete zde na 20 tematických expozic, které jsou složeny z více než 1 000 000 LEGO kostiček.

Více informací naleznete na www.muzeumlega.cz a na www.lego.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>