Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Karlův most 2010

2010-05-14 15:50

7.5. - 12.7.2010, Kapma

Dopravní cesta, zásadní inženýrské dílo, také věčné staveniště, umělecká inspirace a v neposlední řadě i trvalý zdroj nevyřešených záhad, legend a mýtů. To všechno v sobě Karlův most spojuje. Stojí za to si všechny okolnosti jeho existence uvědomit, protože jsou napínavé a vzrušující. Fotografická výstava pod širým nebem s názvem Karlův most 2010 bude na Kampě otevřena 7. května, a jelikož se koná v plenéru, bude přístupná čtyřiadvacet hodin denně sedm dní v týdnu až do 12. července.

Historické grafiky, archivní fotografie i současné snímky, ať už dokumentární ze staveb či povodní a rekonstrukcí, nebo umělecké záběry, montáže, mapky, schémata i počítačové grafiky… To vše by mělo ukázat historii a současnost mostu, ale naznačit také jeho budoucnost.

Kolem Karlova mostu se časem nashromáždilo mnoho seriózních, ale také kuriózních informací. Protože odjakživa jde především o prostředek komunikace – spojení břehů Vltavy pro umožnění pěší, koňské, tramvajové, automobilové a dnes už zase jen pěší cesty přes řeku –, vážou se k mostu děje, jež provázely život obyvatel tohoto města a státu. Každodenní život, chvíle slavnostní i tragické, doby válečné, přírodní katastrofy i jen povětrnostní působení za všech ročních období musel most přestát. Zůstal vždy především důležitou cestou. Nic na tom nemění fakt, že stal i národním symbolem a uměleckým dílem vysoké důležitosti.

www.karluvmost2010.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>