Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Neckyáda a písně opravdových námořníků (3)

2010-06-18 11:51

 Opravdové námořníky to k vodě táhne za každého počasí. Neodradí je ani těch pár kapek, kterými meteorologové vyhrožují na následující víkend. Pokud je i pro vás voda druhým domovem, pak se v Praze v sobotu ani v neděli rozhodně nebudete nudit.

Žluté lázně slaví kulatiny
Oslavy stého výročí provozu Žlutých lázní vyvrcholí tento víkend na pravém břehu Vltavy. V sobotu se do podolského areálu lázní vydá samotný rada Vacátko a spolu s ním i celá prvorepubliková společnost. Hudební program bude stylový, zahrají Sestry Havelkovy, Frajeři z Galerky i Flašinetář. Nakoupit budete moci na prvorepublikovém tržišti, kterým bude procházet provazochodec na laně a “krásné ženy v dobových šatech.“ Podrobný program najdete ZDE.
 
Necky a námořnické songy
Všem dobrodruhům bude patřit sobotní odpoledne v radotínských říčních lázních. Vyjedou si tu totiž na těch nejneobvyklejších plavidlech v čele s neckami. Kdo se nepotopí, popluje z říčních lázní až k lávce přes Berounku, kde závod končí. Program tu ovšem bude trvat až do půlnoci. Více se dozvíte ZDE.
 
Pokud jsou vaše inklinace k vodnímu živlu spíš romantického rázu, pak se místo koupaček vydejte ne přehlídku námořnických kapel. V sobotu se budou celý den střídat soubory z celé Evropy (největší zastoupení mají německé kapely) v centru města, na Staroměstském a Václavském náměstí. V podvečer se pak všichni přesunou do Žlutých lázní. Přehled všech kapel najdete ZDE.
 
Své síly s vodním živlem pak porovnají závodníci dalšího ročníku Světového poháru ve vodním slalomu, který proběhne o víkendu v Troje. Vstupné je symbolických 50 korun. Doporučuje se přijít včas, abyste si našli pěkné místo, ze kterého budete mít dobrý výhled. Ostatní podrobnosti najdete ZDE. Kdo nebude moci přijít přímo na závod, a přesto by jej jeho průběh zajímal, může ho sledovat přímo na těchto stránkách ZDE.
 
 
První vlaštovky mezi festivaly
S letním počasím se začíná vybarvovat i letní festivalový program. Abyste se na tour po hudebně-divadelním létě připravili, můžete cvičně navštívit některý z pražských festivalů tento víkend, navíc jsou některé z nich úplně zdarma.
 
Kdybyste v těchto dnech zavítali do uprchlických táborů v Uzbekistánu, těžko by si tam někdo představil, jak se jejich obyvatelé společně se svými kyrgystánskými sousedy vzájemně předvádí při lidových tancích. Přesto ještě před pár dny mohli klidně být sousedy skutečnými. Podobných politicko-kulturních kuriozit bude na dvoudenním festivalu Refu fest věnovanému migrantům z celého světa na Kampě k vidění asi víc. Jedno se tím ale ukazuje jasně, za všemi mocenskými boji, etnickými konflikty a totalitními praktiky některých státu jsou vždycky obyčejní lidé, kteří to odnáší nejvíc. Program festivalu najdete ZDE.
 
Streetart se vším všudy můžete vyzkoušet na Všehodění v Podviní. Festival, který se soustředí na neziskový sektor a zdánlivě okrajová témata proběhne ve Vysočanech v sobotu odpoledne. Podrobnosti najdete ZDE
 
Všichni dejvičáci si určitě nenechají ujít další ročník Dejvického hudebního léta a každý, kdo rád pražské kapely, by tam v neděli také neměl chybět. Všechno, co potřebujete vědět, najdete ZDE.
 
foto zdroj: bohemiafestival.cz
kaca

Komentáře (3)

kaca 2010-06-18 03:13:53
Díky za další tipy! Kutná Hora je jen hodinku vlakem, takže určitě skvělý tip na výlet.
Klara 2010-06-18 02:14:14
Pilsen Open Up! zítra 19.6. Valdštejnská zahrada, vstup volný http://www.plzen2015.net/wp-content/uploads/2010/06/DLko-web.pdf XIX. Královské stříbření Kutné Hory, 19.-20. června v Kutné Hoře http://www.stribreni.cz/program.php
Klara 2010-06-18 02:11:41
Ahoj, mám tu tipy na pár dalších akcí: Nerudný fest, Gymnázium J. Nerudy, Hellichva 3, dnes 18.6., vstup volny http://neruda.unas.cz/index1.php Festival Respect Music, dnes od pěti, zítra od dvou Akropolis a Ahoj, jsem tu s pár dalšími kulturními tipy: Nerudný Fest, Gymnázium J.Nerudy, Hellichova 3, dnes 18.6., vstup http://neruda.unas.cz/index1.php Festival Respect Music dnes od peti, zítra ode dvou, Akropolis a Štvanice http://www.respectmusic.cz/

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>