Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Nikam nejezděte, bude pršet a sněžit

2011-03-18 15:08

Následující víkend výletům nepřeje, přesto se můžete podívat doslova kolem světa. Ve městě bude ale taky zábava. Malé vezměte do divadla, velké na Lunchmeat.

Cesta kolem světa za jediný víkend
Cestovatelský festival Kolem světa se bude letos stejně jako v předchozích letech konat v multikině Ládví. Potrvá po oba dva víkendové dny, v sobotu 19. i v neděli 20. března a představí se na něm cestovatelé a znalci Asie, Afriky, Jižní Ameriky, ale mnoho zajímavostí se dozvíte i o Evropě. Program, to nebudou ovšem pouze přednášky s diaprojekcí, bude se promítat film o dobrodružném putování Trabantem napříč Afrikou a tančit za zvuků cizokrajných kapel. Více se dozvíte ZDE.

V ZOO se poleze na rozhlednu, v Minoru bude Mecheche
V bude tuto sobotu znovuotevřena rozhledna Obora a vy se můžete zúčastnit slavnostního prvovýstupu, který se uskuteční v doprovodu horolezce Marka Holečka a bude zdarma. Rozhledna je vysoká 18,5 metrů plus hromosvod a má 4 vyhlídkové plošiny. Na rozhlednu se najednou pohodlně vejde 30 osob a vstupné v průběhu roku bude 20 korun. Věž bude otevřena každý den od 10.00 do 18.00, v říjnu pak jen o víkendech a na zimu se zavírá. Podrobnosti o sobotním otevření najdete TADY.

Pokud se vám ale nebude chtít s dětmi v tomhle počasí na výstavu, vezměte je třeba o víkendu do divadla Minor. V sobotu na představení Broučci, což není nic jiného než minorská inspirace knihou Jana Karafiáta. Podrobnosti o představení najdete tady. V neděli se pak po představení Popelka můžete přidat na Mecheche! Program divadla Minor najdete Tady.

Pojďte s námi na Lunchmeat!
Hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné jednotky, to je motto dalšího ročníku festivalu elektronické hudby, vizuálního umění a nových médií nazvaného Lunchmeat. Centrem všeho dění bude MeetFactory, festival se letos rozšíří do Bio Oka a Superstudia Bubenská. Veškeré informace najdete na stránkách festivalu, ZDE.

V Botanické zahradě je výstava překrásných orchidejí, více ZDE, a nezapomeňte farmářské trhy jsou v plném proudu, v sobotu na Kubáni, na Jiřáku, na Náplavce i na Kulaťáku! O farmářských trzích více ZDE.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>