Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Střed světa je na Kampě

2011-03-25 09:26

Víkend začíná už v pátek a to platí zejména pro ty, kdo mají rádi loutkové divadlo, nebo jim není zcela lhostejný osud Kampy. O víkendu slavnostně zahajuje další sezonu trojská zoologická zahrada, na náměstí Jiřího z Poděbrad se sejdou příznivci navlékání korálků a FOK odehraje benefiční koncert pro Japonsko.

Kampa střed světa
Veselý jarní happening spojený s hudbou, divadlem, výstavou a besedováním probíhá právě na Kampě. Jsou na něj srdečně zváni všichni, kterým není osud této jedinečné lokality v srdci Prahy lhostejný. Program začal už ve čtvrtek a vyvrcholí v sobotu.  Vystoupí Ivan Hlas, Zuby nehty, Pohřební kapela. Hudební i další program najdete ZDE.

Loutková Jiskra
Kobyliské divadlo Jiskra pořádá od pátku do neděle letos již 36. ročník Festivalu amatérských loutkařů. Třídenní přehlídka přinese celkem osm představení. Slavnostní zahájení je naplánováno na páteční podvečer. Každý víkendový den budou odehrána právě tři loutková představení. Podrobný program najdete TADY.


sxc.hu

Gočárovo občerstvení
Přestože Zoo na zimu v žádném případě svůj provoz neuzavírá, na jaro každým rokem připadá zahájení nové sezony. Letos tu mají 80. výročí a o to slavnostnější sobotní zahájení bude. Při této příležitosti budou se vší slávou znovuotevřeny zrekonstruované Gočárovy domy, které mají návštěvníkům sloužit jako občerstvení a galerie. Své narozeniny tento den oslaví klisna koně Převalského a úplně na začátku bude pokřtěn pár vzácných leguánů modravých, které pražská zoo chová jako jediná zoologická zahrada v Evropě. Více informací najdete TADY.

Navlékáte korály?
Soutěž o nejlepší šperk z korálků, kurzy šití z korálků v různých technikách pro amatéry i profesionály, prodej materiálu pro vlastní tvorbu i hotových šperků, to vše nabízí víkendový program festivalu s názvem RokajlFest, který proběhne na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pokud patříte mezi příznivce korálkování, rozhodně zde nesmíte chybět. Další informace najdete TADY.

Na pomoc Japonsku
V neděli 27. března v 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu odehraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK benefiční KONCERT PRO JAPONSKO. Všichni účastníci vystoupí bez nároku na honorář a úhradu nákladů. Výtěžek ze vstupného bude věnován na humanitární pomoc obětem této přírodní katastrofy. Orchestr FOK se svým šéfdirigentem Jiřím Koutem zahrají výběr z Mé vlasti Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Vltava, Šárka) a Symfonii č. 9 „Z nového světa“ Antonína Dvořáka. Vstupenky v cenách 400, 300, 250 a 200 Kč zakoupíte on-line ZDE, nebo v pokladně Obecního domu (Tel. 222 002 101).

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>