Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Víkend patří dětem – pár tipů jen pro ně

2010-06-25 14:13

Poslední víkend školního roku, ještě než pošlete své ratolesti na tábor nebo k babičkám, si s nimi můžete užít pěkný víkend. Třeba si vyberete i mezi našimi tipy.

 
O úplňku za vlky
o víkendu se měsíc na obloze promění v obrovský zářící magnet, který obzvlášť přitažlivě působí na hrdelní zvuky členů vlčí smečky. Své o tom vědí i v pražské zoo. Pokud byste chtěli tuto vlčí performance vystřihnutou jak z romantického románu konce 19. Století zažít na vlastní kůži (i s tím rizikem, že se vám na ní zježí všechny chlupy do posledního), rezervujte si místo na večerní procházce za vlky.
 
První z nich je po všechny tři dny od pátku do neděle věnována rodičům s dětmi a začíná se ve 20.30. Další následuje ve 21.00 a 21.30, více se dozvíte na telefonním čísle 296 112 230 nebo na pr@zoopraha.cz. Další podrobnosti najdete ZDE.
 
V sobotu pak svá mláďata můžete vzít za mláďaty slonů nebo stříkounů a dalších zvířat a dozvědět se mnoho z jejich života. Více ZDE.
 
Pohádkový les
Divoká Šárka je pohádkově tajemné území samo o sobě a co teprve, když se v jejích houštinách opravdu skrývají strašidla. Pohádkový les u Džbánu sice nebude možná až tak přízračný, jak bychom si ho byli schopni vysnít, ale pro děti to bude určitě dobrodružství i tak. Podrobnosti najdete ZDE.
 


Inline online
Program pro celou rodinu na kolečkách připravili na sobotu U ledáren v Braníku. Budou tu závody dětí i dospělých, ale věnovat se budou i úplným začátečníkům. Startovné je zdarma a registrace probíhají od 9.30. pokud nemáte vlastní, brusle vám tu zapůjčí. Pokud si nevíte rady s Ledárnami, víc najdete ZDE a o samotné akci se více dozvíte TADY. Ulice U Ledáren je napůl cesty mezi tramvajovými zastávkami Pobřežní cesta a Nádraží Braník.
 
Pouť v domově
Staročeský jarmark a letní pouť se otevře v sobotu v domově Sue Ryder v Michli. Kromě všech možných dobrot, které se na podobných trzích objevují tu bude i pěkný program pro děti. Svá neposlušná kůzlátka vyvedou Buchty a loutky, přiletí Větrný král a zahraje Pražský pouťový orchestr. Program odpoledne najdete ZDE. Nejlépe se tam dostanete Tramvají č. 11, autobusy č. 106, 124, 139, 182, 188. Zastávka Michelská.
 
Hoří, hoří!
Děti, obzvlášť ty menší, bude určitě zajímat, jak to vypadá v hasičské zbrojnici. V sobotu se pro veřejnost otevře ta Jinonická a budete ji s nimi moci navštívit od 11.00 do 16.00. Její minulost i současnost ve fotografiích si můžete prohlédnout ZDE.
 
Na závěr už snad jen připomenu hudební svátek UNITED ISLANDS, ale za hudbou se můžete vydat taky třeba na Hanspaulku.
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>