Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dětská hřiště s kavárnou či občerstvením (23)

2010-04-30 09:47

V Praze je kolem pětiset padesáti hřišť různého zaměření a vybavení. Vybrali jsme pro vás taková, která ocení maminky s malými dětmi, kterým nestačí jen přihlížet tomu, jak si jejich ratolesti roztomile plácají bábovičky, ale rády v průběhu zábavy svých dětí zašly s přítelkyní, nebo časopisem na kávu.
 
Hřiště Aréna na Hořejším nábřeží
Dětské hřiště Aréna,
které najdete na levém vltavském břehu přímo za železničním mostem pod Vyšehradem, je nejjižnější částí většího komplexu hřišť, která nabízejí vyžití i pro starší děti a dospělé (vedle něj najdete hřiště s umělou trávou určené pro míčové hry, oplocený prostor se skateboardovou sestavou a zahrát si tu můžete i oblíbenou francouzskou pouličně-parkovou kratochvíli pétanque).
 
Ale vraťme se zpátky k dětskému hřišti a hlavně pak ke slíbené kavárně. Ta se nachází přímo uprostřed něj a jedná se o zrekonstruované a zrevitalizované veřejné záchodky, které byly obohaceny malou kavárničkou a barem. Pokud zajdete na hřiště v dopoledních hodinách, kdy je kavárna Café Nábřeží zavřená, nic nenasvědčuje tomu, že byste tu našli něco jiného k posezení než po celém areálu hřiště rozmístěné lavičky. Zastavíte-li se ovšem kdykoli mezi 12. a 21. hodinou zjistíte, že posprejovaná “budka“ uprostřed nabízí mnohem víc.
 

foto zdroj: czechdesign.cz
 
Do červena vyvedený interiér doplňují dvě venkovní verandičky, taktéž určené k posezení. Každý rodič nepochybně ocení skvělou přehlednost, kterou umožňuje oboustranně prosklený interiér. Své děti tak můžete mít na očích, aniž za nimi budete neustále vybíhat od nedopité kávy. Z obou stran kavárny je řada herních prvků a pískoviště a jediné, co trochu kalí radost z multifunkčního prostoru, je rušná silnice za východní stranou parku. K ní se ale také můžete posadit zády a pak už jen nerušeně hledět na řeku a po očku sledovat spokojené ratolesti.
 
Nápoje si ale můžete také vzít ven, nebo si kavárnu zarezervovat pro dětskou oslavu. V letních dnech zde bývala zprovozněna venkovní sprcha, zda tomu bude letos také tak, se nám zatím nepovedlo ověřit. Nevýhodou je absence bezbariérového přístupu na WC. Na hřiště se nejlépe dostane z metra Anděl a z autobusového nádraží na Knížecí, nebo z Výtoně pěšky přes Železniční most.
 

Café Nábřeží před otvírací dobou

dětské hřiště Aréna
 

mapa - Dětské hřiště Aréna 
 
Dětské hřiště Folimanka
Dalším místem, které nabízí v komplexu dětských hřišť i občerstvení, je nuselská Folimanka. V parku podél Botiče přímo pod Nuselským mostem, který pravidelně zaduní projíždějícím metrem, se podařilo obnovit prostor, kde se setkávají snad všechny generace.  
 
Dětské hřiště je rozdělené na dvě části. Té pro úplně nejmenší jednoznačně dominuje pískoviště, miniklouzačka a pár houpaček, v druhé části je komplikovanější prolézačkový systém pro větší děti. Kousek od hřiště stříká fontána, která sice není určena ke koupání, přesto ji tak některé děti využívají. Koupat se tam ale nedoporučujeme, jednak kvůli chemickému ošetření vody, jedna kvůli přítomnosti mnoha trysek, o které se lze velmi snadno zranit. Naproti fontáně je malé brouzdaliště s normalizační výzdobou, a velké hřiště pro míčové hry. Za ním už najdete slibovanou kavárnu, respektive okýnko s občerstvením a improvizovaným posezením.
 

občerstvení ve Folimance
 
Oproti smíchovskému hřišti Aréna se tady bohužel nedá sladit obojí, nerušené popíjení a zábava pro ratolesti, neboť občerstvení se nachází v podstatě na druhém konci areálu hřišť než samotné dětské hřiště s pískovištěm. Nemusí to ale nijak vadit, protože děti mohou kolem pobíhat po trávníku, park je potokem oddělen od silnice, takže jim tu nic nehrozí. Tedy kromě relativně neškodných nehod, jako uklouznutí na psím hovínku, která místní nedůslední pískaři tak rádi a často v trávě přehlídnou.
 
Na hřiště se nejlépe dostanete z tramvajových zastávek Ostrčilovo náměstí nebo Svatoplukova, jede sem tramvaj číslo 18, 24 a 7. Z druhé strany se pak němu dostanete tramvajemi 6 a 11, zastávka Pod Karlovem.
 

občerstvení ve Folimance
 

Folimanka, hřiště pro míčové hry
 

dětské hřiště Folimanka
 

dětské hřiště Folimanka časně z jara
 

mapa- dětské hřiště Folimanka
 

Pokračování příště…. 

kaca

Komentáře (23)

Interesting post. I Have Been wondering about this issue, so thanks for posting. Pretty cool post.It 's really very nice and Useful post.Thanks
Zonnepaneel installateur Peer 2023-02-13 02:24:35
This is really very nice post you shared, i like the post, thanks for sharing..
Thanks a lot for one’s intriguing write-up. It’s actually exceptional. Searching ahead for this sort of revisions.
Zonnepanelen installateurs Opwijk 2023-02-13 02:20:21
I'm happy to see the considerable subtle element here!.
Thank you for helping people get the information they need. Great stuff as usual. Keep up the great work!!!
Zonnepanelen Oud-Heverlee 2023-02-13 02:18:51
Thanks a lot for one’s intriguing write-up. It’s actually exceptional. Searching ahead for this sort of revisions.
Zonnepanelen Maasmechelen 2023-02-13 02:17:53
I feel a lot more people need to read this, very good info! .
Very good points you wrote here..Great stuff...I think you've made some truly interesting points.Keep up the good work.
Zonnepaneel installateur Maaseik 2023-02-13 02:16:00
You completed a number of nice points there. I did a search on the issue and found nearly all people will have the same opinion with your blog.
I'm happy to see the considerable subtle element here!.
Zonnepaneel installateur Lommel 2023-02-13 02:13:38
Nice knowledge gaining article. This post is really the best on this valuable topic.
Zonnepaneel installateur Lommel 2023-02-13 02:10:45
Nice knowledge gaining article. This post is really the best on this valuable topic.
Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post.
Zonnepanelen installateurs Zichem 2023-02-13 02:00:37
wow, great, I was wondering how to cure acne naturally. and found your site by google, learned a lot, now i’m a bit clear. I’ve bookmark your site and also add rss. keep us updated.
If your looking for Online Illinois license plate sticker renewals then you have need to come to the right place.We offer the fastest Illinois license plate sticker renewals in the state.
They're produced by the very best degree developers who will be distinguished for your polo dress creating. You'll find polo Ron Lauren inside exclusive array which include particular classes for men, women.
I need to to thank you for this very good read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked to check out new things you post…
This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives indepth information. Thanks for this nice article.
wow, great, I was wondering how to cure acne naturally. and found your site by google, learned a lot, now i’m a bit clear. I’ve bookmark your site and also add rss. keep us updated.
Zonnepanelen Hoeselt 2023-02-13 01:49:06
Nice blog and absolutely outstanding. You can do something much better but i still say this perfect.Keep trying for the best.
gg 2022-11-04 04:35:31
nice
sss 2022-11-04 04:34:50
[[https://google.com/|gg]] [gg](https://google.com/) [gg]: https://google.com/ gg:https://google.com/ [https://google.com/ gg]
Josie 2022-11-04 04:33:07
My kids love beaufiful yard here. It's so wonderful time [url=https://mapsdirections.io/bing-maps]bing maps[/url]

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>