Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dětská hřiště s kavárnou či občerstvením

2010-04-30 09:47

V Praze je kolem pětiset padesáti hřišť různého zaměření a vybavení. Vybrali jsme pro vás taková, která ocení maminky s malými dětmi, kterým nestačí jen přihlížet tomu, jak si jejich ratolesti roztomile plácají bábovičky, ale rády v průběhu zábavy svých dětí zašly s přítelkyní, nebo časopisem na kávu.
 
Hřiště Aréna na Hořejším nábřeží
Dětské hřiště Aréna,
které najdete na levém vltavském břehu přímo za železničním mostem pod Vyšehradem, je nejjižnější částí většího komplexu hřišť, která nabízejí vyžití i pro starší děti a dospělé (vedle něj najdete hřiště s umělou trávou určené pro míčové hry, oplocený prostor se skateboardovou sestavou a zahrát si tu můžete i oblíbenou francouzskou pouličně-parkovou kratochvíli pétanque).
 
Ale vraťme se zpátky k dětskému hřišti a hlavně pak ke slíbené kavárně. Ta se nachází přímo uprostřed něj a jedná se o zrekonstruované a zrevitalizované veřejné záchodky, které byly obohaceny malou kavárničkou a barem. Pokud zajdete na hřiště v dopoledních hodinách, kdy je kavárna Café Nábřeží zavřená, nic nenasvědčuje tomu, že byste tu našli něco jiného k posezení než po celém areálu hřiště rozmístěné lavičky. Zastavíte-li se ovšem kdykoli mezi 12. a 21. hodinou zjistíte, že posprejovaná “budka“ uprostřed nabízí mnohem víc.
 

foto zdroj: czechdesign.cz
 
Do červena vyvedený interiér doplňují dvě venkovní verandičky, taktéž určené k posezení. Každý rodič nepochybně ocení skvělou přehlednost, kterou umožňuje oboustranně prosklený interiér. Své děti tak můžete mít na očích, aniž za nimi budete neustále vybíhat od nedopité kávy. Z obou stran kavárny je řada herních prvků a pískoviště a jediné, co trochu kalí radost z multifunkčního prostoru, je rušná silnice za východní stranou parku. K ní se ale také můžete posadit zády a pak už jen nerušeně hledět na řeku a po očku sledovat spokojené ratolesti.
 
Nápoje si ale můžete také vzít ven, nebo si kavárnu zarezervovat pro dětskou oslavu. V letních dnech zde bývala zprovozněna venkovní sprcha, zda tomu bude letos také tak, se nám zatím nepovedlo ověřit. Nevýhodou je absence bezbariérového přístupu na WC. Na hřiště se nejlépe dostane z metra Anděl a z autobusového nádraží na Knížecí, nebo z Výtoně pěšky přes Železniční most.
 

Café Nábřeží před otvírací dobou

dětské hřiště Aréna
 

mapa - Dětské hřiště Aréna 
 
Dětské hřiště Folimanka
Dalším místem, které nabízí v komplexu dětských hřišť i občerstvení, je nuselská Folimanka. V parku podél Botiče přímo pod Nuselským mostem, který pravidelně zaduní projíždějícím metrem, se podařilo obnovit prostor, kde se setkávají snad všechny generace.  
 
Dětské hřiště je rozdělené na dvě části. Té pro úplně nejmenší jednoznačně dominuje pískoviště, miniklouzačka a pár houpaček, v druhé části je komplikovanější prolézačkový systém pro větší děti. Kousek od hřiště stříká fontána, která sice není určena ke koupání, přesto ji tak některé děti využívají. Koupat se tam ale nedoporučujeme, jednak kvůli chemickému ošetření vody, jedna kvůli přítomnosti mnoha trysek, o které se lze velmi snadno zranit. Naproti fontáně je malé brouzdaliště s normalizační výzdobou, a velké hřiště pro míčové hry. Za ním už najdete slibovanou kavárnu, respektive okýnko s občerstvením a improvizovaným posezením.
 

občerstvení ve Folimance
 
Oproti smíchovskému hřišti Aréna se tady bohužel nedá sladit obojí, nerušené popíjení a zábava pro ratolesti, neboť občerstvení se nachází v podstatě na druhém konci areálu hřišť než samotné dětské hřiště s pískovištěm. Nemusí to ale nijak vadit, protože děti mohou kolem pobíhat po trávníku, park je potokem oddělen od silnice, takže jim tu nic nehrozí. Tedy kromě relativně neškodných nehod, jako uklouznutí na psím hovínku, která místní nedůslední pískaři tak rádi a často v trávě přehlídnou.
 
Na hřiště se nejlépe dostanete z tramvajových zastávek Ostrčilovo náměstí nebo Svatoplukova, jede sem tramvaj číslo 18, 24 a 7. Z druhé strany se pak němu dostanete tramvajemi 6 a 11, zastávka Pod Karlovem.
 

občerstvení ve Folimance
 

Folimanka, hřiště pro míčové hry
 

dětské hřiště Folimanka
 

dětské hřiště Folimanka časně z jara
 

mapa- dětské hřiště Folimanka
 

Pokračování příště…. 

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>