Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kaktusy a jiné sukulenty

2013-06-05 10:07

15.6.2013 - 21.7.2013
Kaktusy a sukulenty si můžete prohlédnout ve fóliovníku v pěstebním zázemí v severní části zahrady a ve skleníku Fata Morgana od 9 do 19 hodin.

Kde všude sukulenty včetně kaktusů rostou? Jak jejich polopouštní domovy vypadají? Které z rostlin dokážou přežít tyto extrémní podmínky? Na tyto a podobné otázky najdete odpověď v našich výstavních expozicích utvářených co nejpravdivěji dle předlohy samotné přírody. V letošním roce představíme společenstva sukulentní flóry pouští jihoamerické Atacamy,  atlantické Makaronésie, severoamerické Sonorské a Chihuahušské pouště a aridní oblast Madagaskaru a Jihoafrické republiky. Poprvé budou k vidění i bizarní kultivary kaktusů pocházejících z japonského šlechtění.

Ve skleníku Fata Morgana návštěvníky upoutají kromě stálé expozice i četní zástupci rodu Aloe a epifytní Tillandsia.

Během celé doby trvání výstavy budete mít možnost nakoupit sukulenty i kaktusy. Každou sobotu odpoledne budou probíhat workshopy k pěstování sukulentů.


O víkendech je k dispozici odborná průvodcovská služba od 10 do 16 h ve fóliovníku v pěstebním zázemí v severní části botanické zahrady.

Cestou ke skleníku Fata Morgana budou k vidění i zakoupení zajímavé exponáty, tzv. Pohádkové krajinky sukulentních rostlin Jaroslava Honce.

Zveme vás i na výstavu Klubu kaktusářů Praha v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v Praze od 1. do 16. června 2013 (Na Slupi 16, Praha 2).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>