Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Město – Události

Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Našly se další stopy mamuta, tentokrát v Musaionu!

2011-04-06 11:29

Národní muzeum hlásí unikátní objev: v Kinského zahradě byly nalezeny mamutí stopy. Sluneční paprsky dovedly mamuta do Musaionu, kde se v neděli 10. dubna setká s dětmi a společně si vyzkouší zdobení vajíček, pletení pomlázek a nahlédnou do stálých expozic.

Po úspěšném Medovém víkendu připravilo Národní muzeum Jarní neděli v Musaionu. Členky Klubu lidové tvorby povedou dílny, kde mamuta i děti naučí zdobit velikonoční vajíčka, uplést pomlázku nebo ozdobit perníčky. „Následuj stopy našeho mamuta, které tě dovedou k jednotlivým řemeslným dílničkám. Pokud v dílničce splníš úkol, obdržíš razítko s jarním obrázkem. Tento obrázek pojmenuj a ze slov, která jsi získal, spolu s rodiči vymysli jarní říkanku,“ zve Markéta Holubová z Národního muzea.

Návštěvníci si mohou prohlédnout stálou expozici v prvním patře Musaionu, kde se dozví zajímavosti o životě a zvycích našich předků a kde na ně také čeká mamut s pomlázkou.

Program: JARNÍ NEDĚLE V MUSAIONU
Neděle 10. 4.
10:00 – 17:00 Kurz malování velikonočních kraslic
Jednodenní kurz věnovaný tradičním vzorům. Přihlášky: narodopis@nm.cz, 257 214 806 begin_of_the_skype_highlighting              257 214 806      end_of_the_skype_highlighting
Cena: 400 Kč. Kapacita: 8 osob.

10:00 – 12:00 a 13:30 – 17:00 Jarní a velikonoční řemeslné dílny
Na rodiny s dětmi čekají dílničky, ve kterých se naučí plést pomlázky, ozdobí si perníčky a velikonoční vajíčka různými technikami. Návštěvníci se také dozvědí, jak se paličkují krajky nebo vytváří vizovické pečivo.
(Dílny jsou zdarma, v rámci běžného vstupného do Musaionu.)

12:30 – 13:30 Vystoupení rumunského folklorního souboru z Banátu
Tradiční hudební vystoupení souboru Hora Belintuli.
(Vstupné v rámci polovičního vstupu do muzea.)
Tiskové oznámení k Jarní neděli v Musaionu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>