Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jarní MeetFactory: Dejte si Lunchmeat, tradiční Muffin, Muffin! Nebo zatrsejte na Skyline

2011-03-02 19:03

Noví rezidentní umělci, řada filmových projekcí, zajímavé koncerty a samozřejmě divadlo. Březnový program Meet Factory, centra pro současnou uměleckou tvorbu, nabízí něco pro každého kulturního fajnšmekra.

Noví rezidenti v MF

Měsíc zahájí ve středu 2. března noví rezidentní umělci Danielle de Picciotto a Alexander Hacke, kteří tu představí svůj nový dokumentární film „How Long Is Now“. Film je výsledkem jejich  dvouletého projektu, během něhož spolupracovali s nejrůznějšími hudebníky z celého světa. Na svých cestách mapovali výrobu rozličných nových hudebních nástrojů.


MeetFactory, Divadelní sál

Multimediální umělkyně Danielle de Picciotto je spoluzakladatelkou slavné berlínské Love Parade, a Hacke baskytaristou slavných Einstürzende Neubaten, kteří v MF vystoupí hned další měsíc, 1. dubna.

Koncertní MF: Jarní melancholie nebo párty?
 
Jarní koncertní sezónu v MF zahájí koncertem 10. března dánský indie-rock v podání melancholických Efterklang, kteří se do Prahy vrací již po několikáté. Velmi kvalitní podporou jim bude brněnské indie duo Teve.Síly si ušetřte i na další zajímavý koncert a to hned den poté, 11. března totiž zahrají v rámci oslavy Dne Tibetu a 50. narozenin organizace Amnesty International kapely Skyline, Le Pneumatiq a kazety.Večírek Lunchmeat, část mezinárodního festivalu elektronické hudby a vizuálního umění se uskuteční 19. března již od 17 hodin. Na programu budou speciální audiovizuální sety, ale  i workshopy v prostoru dotvořeném španělskou uměleckou skupinou Nińo Viejo.

A již tradiční party Muffin, Muffin!, tentokrát s Badem Mojo, hostem ze Slovenska,  který představí zvuk svého labelu Splash, můžete v MF ochutnat 25. března.

Otázky síly a smyslu  na divadelní scéně

Ve čtvrtek 3. března, se v MF představí velmi zajímavé divadelní představení Benjamenta, které je inspirováno knihou Jakob von Gunten švýcarského autora Roberta Walsera a vypráví o dívce na  počátku 20. století, která se chce postavit na vlastní nohy a nebýt svým rodičům na obtíž. Jde proto do školy Benjamenta, ve které ale naráží na dogmaticky uzavřený školní systém s nesmyslnými pravidly, které je těžké následovat.


MeetFactory Počkárna

První jarní den bude na programu MF představení England britského dramatika a performera Tima Crouche, které se zabývá hodnotami umění a jeho vlivu na naše životy a dalšími aspekty dnešního „mnohovrstvého“ života.  Hra vznikla na zakázku pro galerii Fruitmarket v Edinburghu v roce 2007.A pozor, poslední šanci vidět hru Muži malují, dramatickou prvotinu výtvarníka Milana Pěchoučka o současném stavu českých uměleckých škol, o pseudoumění a pózách kolem, máte 24. března, kdy se bude konat její derniéra.


Meet Factory, Velký sál bar

Meet factory kalendář:
Filmový večer s rezidenty, 2. března, 20.00
Divadlo Benjamenta, 3. března, 20.00
Koncert Efterklang, 10. března, 19.30
Koncert Skyline, Le Pneumatiq a Kazety, 11.března, 19.00
Festival Lunchmeat, 19. března, od 17.00 více na http://www.lunchmeat.cz/festival/2011/cs/vstupenky.html
Divadlo Tim Crouch – England, 21. března, 20.00
Divadlo Muži malují, 24. března, 20.00
Party Muffin, Muffin!, 25. března, 22.00
Koncert Einstürzende Neubaten 1. dubna, 20.00
Tereza Mácová / www.meetfactory.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>