Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jak se hlídá Praha 7 (1)

2012-09-12 15:28

Dne 15.09.2012 od 13 do 17 hodin proběhne třetí ročník projektu MČ Praha 7 „Jak se hlídá Praha 7“ zaměřený na ukázku připravenosti bezpečnostních a dalších složek zařazených do integrovaného záchranného systému IZS. Především těch, které zasahují na území Městské části Praha 7.

Letos se bohatý program určený nejenom rodičům a dětem přesune do lesoparku Stromovka před bývalou Šlechtovu restauraci. Jedním z vrcholů programu bude téměř hodinová ukázka zásahu Speciální policejní jednotky Policie ČR proti demonstrantům za pomoci psů a koní a ukázka práce antikonfliktního týmu. V tomto bloku bude možné vidět také zákrok psovodů proti pachateli s ukázkou výcviku služebních psů a zákrok zásahové jednotky proti pachateli ve vozidle. Pro zájemce bude připraveno měření rychlosti jízdy cyklistů dopravními policisty spojená s dopravní soutěží a možností vystavení dětského řidičského průkazu. Návštěvníky akce by měla tradičně přilákat společná ukázka drezúry koní cvičených městskou a státní policií. Nově se zde hasiči HZS hl. m. Prahy představí ukázkou vyprošťování osoby z havarovaného automobilu za pomoci speciální techniky a aktivní zálohy Armády ČR ukázkou polní stráže. Samozřejmě nebude chybět ani rozsáhlá prezentace výzbroje a výstroje všech zúčastněných složek.

Za policii ČR lze uvést například obrněný transportér, vodní stříkač, vozidla Speciální pořádkové jednotky a Krajské pořádkové jednotky, vozidlo dopravní služby s radarem, vozidlo zásahové jednotky, vozidlo oddělení služební hypologie (jízdní policie), vozidlo oddělení služební kynologie (psovodi), vozidlo s člunem poříčního oddělení, přehlídka zbraní a vybavení uvedených jednotek.

Zájemci budou moci navštívit přistavený autobus prevence Městské policie hl. m. Prahy a poslechnout si výklad školených strážníků.

Živou hudební produkci skupiny Funny Orchestra doplní svými vstupy moderátor a nejmenší se mohou těšit na skákací hrad a zábavného klauna.

Program Jak se hlídá Praha 7 doplní také kino BIO OKO, které na sobotní odpoledne v 18 hodin připravuje promítnutí nového českého kriminálního filmu „Ve stínu“.

Program:

13:00 – 17:00 h -  Park Stromovka – před bývalou restaurací Šlechtovka

13:00 – Zahájení programu starostou MČ Praha 7 a zástupci Krajského ředitelství Police hl. m. Prahy, Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7, Hasičské stanice HS-3 Holešovice a aktivních záloh Armády ČR.
13:15 - 13:40 – Společná ukázka drezúry koní Městské police hl. m. Prahy a Policie České republiky na provizorní překážkové dráze a ukázky vybavení a techniky Městské policie hl. m. Prahy.
14:00 – 14:45 – Ukázka zásahu hasičů HZS hasičské stanice HS-3 Holešovice při vyprošťování osob z havarovaných vozidel spolu s ukázkou speciální techniky (automobilová plošina AP-42).
15:00 – 16:00 – Ukázka služebního zákroku pořádkových jednotek PČR  proti demonstrantům za pomoci psů a koní a ve spolupráci s antikonfliktním teamem Policie ČR, zákrok psovodů proti pachateli a ukázka výcviku psů, zákrok zásahové jednotky proti pachateli ve vozidle, měření rychlosti jízdy cyklistů dopravními policisty spojená s dopravní soutěží, stánek PČR s možností vystavení dětského řidičského průkazu. Ukázka techniky – obrněný transportér, vodní stříkač, vozidla Speciální pořádkové jednotky a Krajské pořádkové jednotky, vozidlo dopravní služby s radarem, vozidlo zásahové jednotky, vozidlo oddělení služební hypologie (jízdní policie), vozidlo oddělení služební kynologie (psovodi), vozidlo s člunem poříčního oddělení, přehlídka zbraní a vybavení uvedených jednotek.
16:15 – 16:45 – Ukázka polní stráže a ukázka kontrolně propouštěcího místa aktivních záloh Armády ČR spolu s ukázkou techniky a zbraní.
17:00 – Ukončení programu ve Stromovce

Doprovodný program:

Živá hudba skupiny FUNNY ORCHESTRA
Vystoupení klauna, nafukování balónků a modelování zvířátek
Skákací hrad a autobus prevence Městské policií hl. m. Prahy
Bohatá ukázka výstroje a výzbroje všech zúčastněných složek
V době od 13:00 – 17:00 bude pro veřejnost otevřená služebna Místního oddělení Letná Policie ČR v ulici Fr. Křížka 735/24, Praha 7, kterou si zájemci budou moci prohlédnout.
Vstupné na program ve Stromovce je zdarma

18:00 – Program akce doplní kino Bio Oko, Fr. Křížka 460/15, Praha 7 – Holešovice promítnutím nového českého kriminálního filmu „Ve stínu“ (vstupné v plné výši).

Komentáře (1)

Jiřina Čmuchová 2014-09-12 11:40:51
Neuvádíte zde náhodou chybné datum konání akce "Jak se hlídá Praha"? Dle letáčků se tato akce koná již dne 13. 9. 2014. Prosím upřesnit. Jiřina Čmuchová

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>