Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Jednadvacet jarních kilometrů

2011-04-01 11:55

Neznám nikoho, kdo by tento týden neprodělal silnou ataku jarní únavy. Čelit se jí ale musí odhodlaně, a proto fandím všem, kdo se v sobotu přidají do pelotonu pravidelného Hervis půl maratonu. Kdo spíš než běžcům fandíte divadelním hercům, nenechte si ujít festival iberoamerických kultur!

I půl maratonu je pěkná štreka
Start i cíl maratonu je u Rudolfina a dělí je od sebe přes jednadvacet kilometrů, které se poběží po obou březích Vltavy. Největší odbočku udělají běžci do Folimanky. Přestože se zdá taková trasa na celý den, ti nejrychlejší ji proběhnou klidně za hodinu a průměrní běžci v časech okolo dvou hodin. Zájem o účast na maratonu každý rok stoupá, takže i když bylo původně možné registrovat se k závodu i těsně před začátkem, jsou nyní registrace už uzavřeny.  Maraton startuje v sobotu ve 12.00.

Maraton bude jako obvykle doprovázet hudební produkce, která vylepšuje atmosféru závodu jak pro běžce, tak pro ty, kteří se na jejich úsilí přišli jen podívat. Kromě samotné radosti z pohybu má akce ještě vedlejší účinky na dopravu v Praze, která bude kvůli pořádání maratonu omezena už od pátku. Páteční omezení se týká parkování v oblasti Rudolfina, na Palachově náměstí, kde bude start a cíl závodu. V sobotu bude provoz tramvají i aut etapovitě omezen po celé trase závodu a veškeré informace najdete ZDE. Na stránkách organizátorů bude možné sledovat maraton online. Více podrobností najdete TADY.


(c) www.pim.cz

Za divadlem přes Atlantik
V pátek, sobotu a neděli pokračuje 3. ročník festivalu Iberoamerických kultur Transteatral
.V pátek odpoledne bude v Instituto Cervantes promítáno pásmo venezuelských krátkometrážních filmů, v sobotu se představí dva české soubory a v neděli se dozvíte něco o mexickém melodramatu. Program festivalu najdete ZDE.

Po staročeském jarmarku, budou v centru města trhy pokračovat i dál a tentokrát ve jménu Aprílových slavností, které potrvají do 7. dubna. Na programu se objeví kejklíři na chůdách, pouliční harmonikář a basista, zkrátka typická lidová zábava. Poté se chystají velikonoční trhy, které budou probíhat od 9. dubna do 1. května na Staroměstském a Václavském náměstí.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>