Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Zima nekončí, zahřejte se během!

2013-04-05 11:28

Já jsem začala přivolávat jaro pravidelným saunováním, jehož frekvence se poslední dobou zvyšuje na nejméně třikrát za týden. Na tisíce jiných “zoufalců“ ho zkusí obměkčit sobotním maratonským během. Obětují se i matky s kočárky, které závodí v neděli. Novodobé rituály městského člověka, jaro vítej nám!

Hervis půl maraton a “běh“ vyčerpaných matek
Každoročně jim vřele fandíme z oken. Loni měli ke svému běhu krásných 12 stupňů, letos se musí smířit se dvěma. V sobotu opět vyběhnou běžci Hervis půl maratonu a poběží centrem Prahy. Svůj rekord se pokusí obhájit běžec Tadese z Eritrey, který na trati dosáhl času 58:23 min a již tři roky svůj rekord drží. Závody se poběží ve třech kategoriích - tým, štafeta a jednotlivci. Podrobnosti o závodech se dočtete TADY. Dopravní opatření zjistíte ZDE.

Nejen v Praze, ale na 25 místech celé republiky v neděli maminky i tatínci začnou závodit se svými děťátky v kočárcích, v 15.00 odstartují Strolleringové závody.  Kdo by ale čekal úprk s vozítky, při kterém hrozí snadné překocení a vyklopení dítěte na zem, bude zklamán, závodit se bude v chůzi. Zcela záměrně jde o chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®, oblíbeného sportovního programu pro ženy po šestinedělí. Závody mají podpořit maminky na mateřské, aby se nebály pohybu i se svými dětmi. Závodit se bude ve Stromovce v kategoriích – maminky, tatínkové a celé rodiny. Podrobnosti najdete TADY.

Přívozy vyplouvají
Od minulé soboty jsou obnoveny přívozy, které jsou součástí městské hromadné dopravy. Opět se pražským přívozem dostanete z obou vltavských břehů k cípu Císařské louky (přívoz P5) a nově je na přívoz P2 přidána druhá posilovací loď, aby někteří cestující nezůstávali na břehu. Přehled všech pražských přívozů včetně jízdních řádů a dalších informací najdete TADY.

Přivolejte jaro novým oblečkem
V sobotu
se koná další jarmark OnaDnes, přidružují se k němu celebrity a s nimi i naděje na nějaký ten zajímavý úlovek. Nakupování je rozhodně také legitimní způsob, jak řešit frustraci z dlouhé zimy. Přesvědčit se můžete na Výstavišti v Holešovicích. Podrobnosti najdete TADY.


nákupní horečka vrcholí..

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>