Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Frisbeer Cup 2010 (1)

2010-02-08 17:48

12 - 14.2.2010, hala TJ Sokol na Vinohradech, Polská 2400/1, Praha 2 - Vinohrady

Frisbeer Cup startuje odpoledne v pátek 12.února. Další den v sobotu 13.února vypuknou napínavé souboje o finále.

FINÁLE proběhne v neděli 14.2. od 13:00 do 16:00

13:00 – 13:30 finále mixed pairs (smíšené dvojice)

14:00 – 14:30 finále open pairs (dvojice)

15:00 – 16:00 finále coop (trojice)

- v průběhu finálových kol budou k vidění exhibice footbagu, freestyle fotbalu, beatboxu nebo tance


O víkendu 12.-14. února se v hale na pražských královských Vinohradech odehraje turnaj ve freestyle frisbee zvaný Freestyle Frisbeer Cup 2010. Finálové odpoledne proběhne v neděli 14. února od 13.00 do 16:00. Postupně se uskuteční finále smíšených párů, dvojic a trojic.

Ročník 2010 je již třetím ročníkem turnaje a navazuje na mimořádné úspěchy ročníků předchozích. Je koncipován jako Czech Open, tedy otevřené mistrovství České republiky. Svojí velikostí a zejména zastoupením prakticky celé evropské hráčské elity mezi startujícími je jedním z největších a nejvýznamnějších turnajů v celé Evropě. Věhlas se rozšířil i za oceán a tak se můžeme těšit hned na šest legendárních Američanů v čele s osminásobným mistrem světa a hráčem číslo jedna světového žebříčku Tommy Leitnerem. Chybět nebudou ani dvojka a trojka žebříčku, Italové Fabio Sanna a Clay Collera nebo první žena světa, Eleonora Imazio.

Celkově letos organizátoři očekávají okolo 70 hráčů z deseti zemí. Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie, Německo a také Česká republika.

Turnaj se těší velkému zájmu diváku. I to byl jeden z důvodů, proč se turnaj přesunul z haly ZŠ Petřiny jih do centra Prahy, do haly TJ Sokol

Královské Vinohrady. Tento prostor vyhovuje jak svojí polohou a výbornou dostupností, tak zejména velikostí, kdy je více prostoru pro hráče i diváky (kapacita hlediště 700 osob). Za celý víkend organizátoři očekávají návštěvu 800-1200 diváků. Pro všechny bude připraven bohatý doprovodný program, který umožní příchozím vyzkoušet si různé hry s frisbee, soutěžit o zajímavé ceny nebo se pokochat exhibicemi ostatních špičkových českých freestylerů:

Václav Klouda– sedminásobný mistr světa ve footbagu

Marek Svitek – šestinásobný mistr světa v kickboxu

Lucaso - přední český mistr ve freestyle fotbale

V letošním roce představí Frisbeer Cup, jako první turnaj, novou kategorii, tzv. Shred. Ten nahradí klasickou soutěž dvojic. Změní se také délka rutiny, z normálních 4 minut na 2 a půl minuty. Účelem je zvýšit atraktivitu soutěže a to nejen pro diváky, ale především pro televizní kamery.

Co je to freestyle frisbee
Freestyle frisbee je týmový sport a je jedním z odvětví her s létajícím talířem. Jeho princip spočívá v provádění akrobatických a technických triků s rotujícím diskem, kdy se hráč od okamžiku nahození disku spoluhráčem snaží předvést ty nejlepší, nejtěžší a nejoriginálnější triky až do okamžiku chycení a nového nahození spoluhráči. V rámci turnajů se soutěží ve dvojicích nebo ve trojicích. O výsledku rozhoduje porota, která hodnotí tři kategorie (obtížnost, provedení a umělecký dojem).

Systém rozhodování:
„Judging system“ je v mnoha směrech podobný tomu například z krasobruslení. Soutěžící performují připravenou sestavu
(4 minuty – smíšené dvojice, 5 minut trojice) na zvolenou hudbu. Celý tento prvek se nazývá „rutina“. Společně se svými spoluhráči se snaží o co nejobtížnější triky, které jsou vhodně začleněné do hudby. Devítičlenný panel rozhodčích je rozdělen na tři části, ty hodnotí Obtížnost, Provedení a Umělecký dojem.


Sestřih českých hráčů, Freestyle Frisbeer Cup 2009

Komentáře (1)

Host 2010-02-08 06:42:55
Hmm....vypada to zajímavě, asi se pujdu kouknout na mistry :P

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>