Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend: Na Smíchově budou Alpy! Jste normální?

2010-11-19 00:00

Znáte nejodvážnější horolezecký pár? Víte, jak tvoří lidé s mentálním postižením? Dokázali byste žít jako lední medvědi? Těšíte se na vánoce a víte, jak vypadá betlém z šustí? Jste normální? To a mnohé další se dozvíte, když si vyberete něco z našich tipů na víkend.

Vylezte nahoru!
Národním domě na Smíchově se budou po tři dny probírat zajímavosti a zážitky z vysokohorské turistiky. Od 19. do 21. listopadu se tu koná další ročník Smíchovského festivalu Alpinismu. Pozoruhodná příroda a touha překonat sebe sama, nejen to žene některé dobrodruhy hodně vysoko nad moře. Program festivalu najdete ZDE, o vstupenkách se dozvíte více TADY.


Program festivalu Alpinismu (zdroj: praha.eu)

Paroubku, koho budete volit?
V pátek a v sobotu můžete ještě stihnout některý z filmů letošního ročníku Normálního festivalu, na kterém se představuje tvorba lidí s mentálním handicapem. Že jejich bezprostřednost je leckdy naprosto odzbrojující, se mohl přesvědčit každý, kdo během letošního předvolebního klání viděl krátký sestřih z natáčení dokumentárního snímku Pozemšťané, koho budete volit?

Pod vedením Lindy Jablonské jej natočili studentky a studenti inventurní filmové dílny. Festival, jak již bylo naznačeno, pořádá občanské sdružení Inventura. Součástí festivalu jsou i výstavy v Rakouském kulturním fóru a Polském institutu, které se věnují Josefu Hoferovi a Justyně Matysiak, dvěma představitelům art brut. Více se o festivalu dozvíte ZDE.


Pozemšťané, koho budete volit vy?

Zahrajem si na medvědy
V pražské zoo
se bude v sobotu slavit. Dokonce troje narozeniny.  Matka lední medvědice a její dvě mláďata oslaví dohromady třicet čtyři let. Pořadatelé slibují, že si při této příležitosti návštěvníci vyzkouší, zda by dovedli ulovit tuleně a ověří si znalosti o medvědím čichu i srsti. Stačí jen nabrousit řezáky a vyrazit směr Troja, více se dozvíte ZDE.

Konopíčko, konopí
Další “největší konopný veletrh v České republice“ se bude tentokrát konat na Výstavišti v Holešovicích. Cannafest proběhne od 19. do 21. listopadu a dozvíte se zde asi úplně cokoli z oblasti pěstování a zpracování konopí. Obdobný veletrh pod názvem Cannabizz se konal letos v září v karlínských halách v Thámově ulici, své příznivce si ale určitě najde i teď. Více se o Cannafestu dozvíte ZDE.

Vánoce už pomalu cinkají cililink
Pokud už vám také jejich zvonečky tichounce vyzvánějí v uších, můžete se v sobotu vydat do Toulcova dvora. Zde potkáte podobně naladěné vánoční nadšence a můžete si společně s nimi vyrobit pár figurek z kukuřičného šustí do letošního betlému. S sebou si nezapomeňte zahradnické nůžky, režnou nit a nožík, vše ostatní je zahrnuto v ceně vstupenky (390 korun). Je třeba se ovšem zarezervovat předem (Alena Rmoutilová, tel.: 604 245 892 begin_of_the_skype_highlighting              604 245 892      end_of_the_skype_highlighting, rmoutilova@toulcuvdvur.cz). Více najdete ZDE.

A krátká hudební pozvánka na závěr. V sobotu začíná 15. Mezinárodní festival jazového piana, program najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>